Liga środkowoamerykańska, a dokładnie liga północnej części Ameryki Łacińskiej istnieje od początku 2015 roku, jako jeden z regionów play-in. Od początku istnienia rozgrywek w tamtym kraju były one zdominowane przez Lyon Gaming, które aktualnie gra pod nazwą Rainbow7.

Siedem tytułów mistrzowskich z rzędu i kompletna dominacja tak w skrócie można opisać historię Rainbow 7 w lidze LLN. Wszystko zmieniło się wczoraj w nocy, kiedy to drużyna WhiteLotusa zaskakująco przegrała z Dash9. Formacja pochodząca z Kolumbii do tej pory tylko raz dostała się do playoffów, ale przegrała w nich w pierwszej rundzie. Tym razem zakończyli fazę zasadniczą na czwartej pozycji i niewątpliwie nie byli faworytami do awansu do finału. Świetna gra leśnika Dash9 – Grella sprawiła, że historyczny awans okazał się możliwy. W finale Dash9 zmierzy się o awans na Mistrzostwa Świata z zawodnikami Predators eSports albo Infinity eSports.

Fani z Europy powinni kojarzyć Rainbow7 ze świetnego występu podczas fazy play-in poprzednich Mistrzostw Świata. Wtedy w barwach Lyon Gaming wysłali do domu Gambit Esport, a dodatkowo rozegrali dwa świetne spotkania przeciwko Team WE. Ostatecznie ulegli Cloud9 w drugiej rundzie turnieju.