Po pojawieniu się kłopotów w drużynie QG Reapers konieczne było znalezienie zastępcy na zbliżający się mecz półfinałowy przeciwko EDward Gaming. Nie udało się zrobić tego na czas, co oznacza, że zespół musi oddać mecz półfinałowy walkowerem.

Problem pojawił w momencie odsunięcia od pierwszego zespołu Kima „Doinb” Taesanga. Zaistniała sytuacja miała związek z pojawieniem się kontrowersyjnego wpisu na profilu facebookowym. W związku z tym wydarzeniem postanowiono postawić na Bae „dade” Eojina, który jednak nie ma możliwości przybycia na spotkanie. Trzeci midlaner zespołu, Huang „Motred” Zikun, wciąż zmaga się z problemami związanymi z kontuzją ręki.

W związku z brakiem pełnego składu na spotkanie z EDward Gaming, które miało odbyć się dziś o godzinie 12:00, QG Reapers musiało oddać spotkanie walkowerem. Oznacza to, że EDG zmierzy się juro w finale z Royals Never Give Up. Nie wiadomo jeszcze czy odbędzie się spotkanie o trzecie miejsce, gdzie Qiao Gu Reapers ma zmierzyć się z Team World Elite.