Świat się kręci, a w LoL'u co dwa tygodnie wchodzą nowe aktualizacje. Jednak pewne rzeczy się nie zmieniają. PSG Talon znów wygrało rozgrywki PCS. Natomiast po bardzo ciężkiej przeprawie.

PSG Talon zaczęło wiosenny split PCS 2022 równie świetnie co poprzednie edycje. Hanabi i spółka wygrali fazę zasadniczą z rekordem 16-2. A w pierwszym spotkaniu rundy play-off ograli 3-0 Deep Cross Gaming. Głównym bohaterem tej serii był właśnie tajwański toplaner. Natomiast w finale górnego drzewka przyszła nie spodziewana porażka. PSG uległo 1-3 w starciu na CTBC Flying Oyster i spadło do drabinki przegranych.

PSG Talon 3-2 J Team

W niej formację z HonkKongu czekała bardzo ciężka przeprawa. Już pierwsze mapy serii pokazały, że czeka nas bardzo wyrównane BO5. Zwłaszcza druga i trzecia przysporzyły sporo emocji. Za to pierwsza była dość szybkim zwycięstwem PSG. A na czwartej J Team zmiażdżyło rywali. Niesamowicie zacięta zaś była ostatnia odsłona serii. W niej zobaczyliśmy mnóstwo wymian i zwrotów akcji. Jednak na koniec to PSG Talon było górą.

PSG Talon 3-2 CTBC Flying Oyster

Trochę inaczej potoczyła się seria finałowa. To trzy pierwsze mapy były najbardziej wyrównane. Pierwsza padła łupem CTBC, a kolejne dwie zwyciężyło PSG Talon. Za to czwarta wyglądała identycznie, jak dzień wcześniej. CFO totalnie ograło PSG i weszło z lepszym nastawieniem do silver scrapes. Natomiast tam zatriumfowało doświadczenie. Hanabi i spółka roznieśli oponentów i drugi rok z rzędu pojadą na MSI.