We wszystkich ligach na świecie są drużyny, które zostały chociaż raz pokonane. We wszystkich? Nie, jest jedna drużyna w PCS, która dzielnie stawia opór oponentom. PSG Talon bez magicznego napoju, ale równie magicznie co Galowie ora przeciwników.

PSG Talon wiosną tego roku miało serię 15 wygranych w fazie zasadniczej PCS. A potem dołożyło do tego trzy zwycięstwa 3-0 w seriach BO5. Następnie rozpoczęło się MSI 2021, gdzie Maple i spółka również radzili sobie bardzo dobrze. Bez problemów przebrnęli przez dwie pierwsze fazy grupowe i dopiero w półfinale ulegli 1-3 z Royal Never Give Up, więc zaliczyli spory sukces. Zwłaszcza że byli zmuszeni zagrać cały turniej z zamiennikiem na pozycji strzelca.

Letni split Pacific Championship Series też zaczął się genialnie dla PSG Talon. Ekipa z Hongkongu zwyciężyła 11 spotkań z rzędu i to w większość w bardzo przekonującym stylu. Najwyżej poprzeczkę postawiło Beyond Gaming z Doggo w składzie oraz tajlandzkie BOOM Esports. Co najlepsze to daje PSG.T łącznie 35 wygranych map z rzędu w lidze PCS. Szczerze mówiąc, wątpię w to, że ktokolwiek może zagrozić ekipie trenowanej przez Helpera. Jest po prostu najlepsza i to jest skory powiedzieć, że jest najlepsza w historii tamtych rejonów. Nic tylko czekać na ich występ na worldsach, miejmy nadzieję, że w pełnym składzie.

Najwięcej tytułów MVP mapy na przestrzeni tych 35 gier w PSG Talon zdobył Unified i jest to aż 9. River zgarnął 8, Hanabi 6, a Kaiwing i Maple po 5, więc każdy pokazuje się ze świetnej strony.