Już w ten weekend odbędzie się turniej ESL Mistrzostwa Polski. O miejsce w kwalifikacjach do letniego splitu Challenger Series oraz nagrody pieniężne zagrają Szef+6, Illuminar Honor Gaming, Overused i TDX Gaming. Sprawdź, kto w poprzednich latach był mistrzem naszego kraju!

 

Mistrzostwa Polski to turniej, który odbywa się od 2015 roku. Pojawił się w miejsce ESL Pro Series i od razu spotkał się z dużym zainteresowaniem graczy League of Legends w Polsce. Nic dziwnego, ponieważ charakteryzuje go duża pula nagród i prestiż, a od niedawna zwycięzca otrzymuje również prawo do reprezentowania naszego kraju w kwalifikacjach do Challenger Series.

Kiedyś Miałem Team ESL Polska / Turtle Entertainment

Pierwsze Mistrzostwa Polski odbyły się w lipcu 2015 roku, w studiu telewizyjnym ESL Polska. Najlepszą drużyną podczas tego turnieju została formacja Kiedyś Miałem Team, gdzie występowali: Overpow, Xayoo, urbizord, Mofosky oraz delord. Podczas finałów zaprezentowali się z naprawdę dobrej strony, nie przegrywając ani jednej mapy. Po zwycięstwo sięgnęli pokonując ATB Gaming 2:0. Pod tą nazwą zagrali: Torpick, Wodziak, Owen, xidi i Mystiques. Zwycięzcy otrzymali 12 000 złotych z puli nagród wynoszącej 40 000 złotych.

  1. Kiedyś Miałem Team – 12 000 złotych
  2. ATB Gaming – 8 000 złotych
  3. Reason Gaming – 6 000 złotych
  4. 31337 eSPORTS – 5 000 złotych

Syndrom Kubyda ESL Polska / Turtle Entertainment

Z kolei podczas letniej edycji, formacja ta występowała w nieco zmienionym składzie oraz pod inną nazwą. Na finałach, które odbyły się w łódzkiej Atlas Arenie, zagrali jako Czas Rozliczeń. Do stolicy polskiego przemysłu włókienniczego przyjechali: Overpow, Xayoo, Sebekx, Woolite i delord. Zespół w finale przegrał niespodziewanie 0:2 z Syndromem Kubyda. Co ciekawe była to drużyna złożona z nieznanych zawodników takich jak: HitooN, Cortar, Eberczakos i kubYD. Największą gwiazdą, która w znaczącym stopniu przyczyniła się do zwycięstwa był niQ. Były gracz HWA Gaming i Gambit Gaming zagrał w zastępstwie za SzypcioKamila i pomógł młodym gniewnym zdobyć tytuł Mistrzów Polski. Syndrom Kubyda otrzymał 12 000 złotych oraz prawo do reprezentowania naszego kraju podczas kwalifikacji do Challenger Series, gdzie ulegli 1:3 Renegades Banditos.

  1. Syndrom Kubyda – 12 000 złotych
  2. Czas Rozliczeń – 8 000 złotych
  3. Nowe Rozdanie – 6 000 złotych
  4. Crucial Team – 5 000 złotych

 

Kto tym razem sięgnie po tytuł Mistrza Polski? Turniej odbędzie się już w tę sobotę. Na miejsce finałów ponownie wybrano studio telewizyjne ESL Polska. Jednak tym razem w puli nagród znalazło się aż 60 000 złotych!