Już dziś o godzinie 02:00 wystartuje kolejny turniej promocyjny, który wyłoni trzy drużyny, które zagrają w NA LCS Summer Split 2016.

Tym razem zmagania przenoszą się do Stanów Zjednoczonych, gdzie pięć drużyn, trzy najgorsze z NA LCS oraz dwie najlepsze z NA CS, zmierzą się ze sobą o możliwość gry w LCS. Pierwszym meczem jaki zobaczymy będzie pojedynek pomiędzy Team Dignitas, a Team Dragon Knights. Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy mały informator dotyczący tych rozgrywek.

Podstawowe informacje o turnieju:
Kiedy: 
7-9 kwietnia 2016 roku
Drużyny: trzy najgorsze drużyny wiosennego splitu LCS oraz dwie najlepsze drużyny wiosennego splitu CS
System turnieju: do trzech wygranych (BO5), podwójna eliminacja
Patch: 6.6

Drużyny, które zawalczą o miejsce w NA LCS:Renegades (ósme miejsce w LCS)
Toplane: Seraph
Jungle: Crumbz 
Midlane: Ninja
AD Carry: Freeze
Support: Hakuho

Team Impulse (dziewiąte miejsce w LCS)
Toplane: Feng
Jungle: Procxin
Midlane: Pirean
AD Carry: Mash
Support: Gate

Team Dignitas (dziesiąte miejsce w LCS)
Toplane: BillyBoss
Jungle: Kirei
Midlane: Shiphtur
AD Carry: Apollo
Support: KiWiKiDApex Gaming (pierwsze miejsce w CS)
Toplane: Cris
Jungle: Shrimp
Midlane: Keane
AD Carry: Police
Support: XpecialTeam Dragon Knights (drugie miejsce w CS)
Toplane: Flaresz
Jungle: Kez
Midlane: Alex Ich
AD Carry: Ohq
Support: Trance

Główne zasady

Zasady dotyczące turnieju promocyjnego zostały mocno zmienione w tym roku. Postanowiono zmienić system autospadku i autoawansu. Teraz w turnieju brać będą udział trzy najgorsze drużyny z LCS oraz dwie najlepsze z CS. Będą one się mierzyć ze sobą w systemie podwójnej eliminacji. Wszystkie mecze będą rozgrywane w systemie BO5, czyli do trzech wygranych.

Jak to wygląda w praktyce? Pierwszy mecz rozgrywany pomiędzy Team Dignitas (ostatnia drużyna LCS) oraz Team Dragon Knights (druga drużyna CS) będzie ostatnim meczem dla przegranej drużyny. Lepsza ekipa awansuje do drugiego meczu, gdzie czekać na nią będzie Renegades (ósma drużyna LCS). Zwycięzca awansuje do LCS natomiast przegrany będzie mieć swoją szansę w meczu z przegranym pojedynku pomiędzy Team Impulse a Apex Gaming. W przypadku tego meczu zasady są takie same, wygrany awansuje do LCS, a przegrany będzie mieć swoją szansę w meczu przeciwko przegranemu z meczu drugiego. Dla ułatwienia Riot Games przygotowało grafikę, która powinna wyjaśnić zasady awansu.