Po kilku tygodniach oczekiwania oraz kolejnego odkrywania kart, oficjalnie dowiadujemy się jakie zmiany zostaną wprowadzone w przedsezonie.

Mark Yetter, jeden z pracowników Riot Games, potwierdził, że dziś na serwerach testowych pojawi się tzw. przedsezon. Rozpocznie on sześciotygodniowy okres testowy, czyli potrwa do 11 listopada, podczas którego deweloperzy bacznie będą się przyglądać swoim nowym pomysłom. Warto zaznaczyć, że wiele nowych rzeczy może być niezbalansowanych zaraz po premierze na PBE i będzie naprawiana w trakcie testów.

W tym roku zostaną wprowadzone największe od dekady zmiany w systemie przedmiotów. Część z nich opisywaliśmy w tym miejscu, ale gwoli przypomnienia przejdziemy przez nie pokrótce. Do gry zostanie zaimplementowana nowa klasa przemiotów – itemy mityczne i każdy z graczy będzie mógł kupić jedynie jeden przedmiot tej klasy. Będą to zdecydowanie najpotężniejsze części buildów, które będą definiować resztę zakupów. W grze pojawią się aż 22 mityczne przedmioty, których listę wraz ze statystykami znajdziecie pod tym adresem.

Oprócz zmian w wytrzymałości potworów w lesie, które opisywaliśmy jeszcze dziś, junglerzy będą kupować jeden przedmiot na początku rozgrywki, który za darmo będzie ewoluował w trakcie jej trwania. Mechanika jest podobna do itemów używanych obecnie przez supportów. Będą to dwa przedmioty, które po użyciu smite'a pięciokrotnie, samoistnie zmienią się w niebieskie lub czerwone porażenie. Ma to na celu przyspieszenie składania przedmiotów mitycznych, które w obecnej mecie będą kluczowe.

Po premierze zmian na serwerze testowym pojawią się dokładne patch note'y. Oczywiście niezwłocznie je opiszemy i opublikujemy na łamach portalu.