Już dziś zobaczymy pierwsze półfinałowe starcie podczas EU Masters Summer 2022. W ćwierćfinałach byliśmy świadkami dwóch stompów i dwóch wyrównanych serii, więc teraz nie wiadomo czego się spodziewać. Natomiast gra aż pięciu Polaków.

Aż trzy ćwierćfinały na papierze miały być zaciętym seriami. Jednak tylko jedno z nich okazało się takowym. Team Heretics po srebrnych zgrzytach zwyciężyło z Unicorns Of Loves Sexy Edition. Cztery pierwsze mapy były stompami i raz wygrywało TH, a potem USE. W ten sposób rozstrzygnąć o wszystkim musiała piąta mapa. Ta była najciekawszą w całej serii, a jej bohaterem okazał się iBo na swoim flagowym wyborze, czyli Aatroxie. Natomiast nagrodę MVP całej serii otrzymał Jackspektra, który świetnie grał Lucianem, Aphelios'em i Dravenem.

Wszystkich zaś zaskoczyła seria LDLC OL vs Dusty, gdyż Francuzi mieli rozgromić rywali, a jednak męczyli się z nimi aż pięć map. Trzeba jednak przyznać, że DY wygrywało w najrówniejszych spotkaniach, a gdy LDLC OL było górą, to były to jednostronne mapy. Kluczową postacią przy stanie 1-2 był Exakick i to on za genialne występy Twitch'em i Xayah zgarnął tytuł MVP serii. W pozostałych dwóch starciach GameWard wygrało 3-0 z X7 Esports, a Team BDS Academy rozgromiło takim samym wynikiem Vitality.Bee. Tam nagrody MVP dostali Akabane oraz Adam.

🇫🇷 Team BDS Academy vs 🇫🇷 GameWard

Już dziś o 17:00 odbędzie się pierwszy półfinał, w którym zobaczymy francuskie derby. Faworytem spotkania jest niepokonane dotychczas podczas tej edycji EUM Team BDS Academy. Formacja słabo zaczęła letni split w lidze francuskiej, ale z czasem nabrała wiatru w żagle i zaczęła gromić wszystkich przeciwników. Dzięki temu Erdote i spółka zajęli drugie miejsce w LFL, a w play-offach zwyciężyli 3-1 z LDLC OL w meczu górnego drzewka. Jednak w wielkim finale przegrali takim samym wynikiem na ekipę Exakick'a. GameWard zaś również jest na razie bez porażki na koncie w main evencie EUM, ale poradziło sobie nieco gorzej w fazie zasadniczej ligi francuskiej. Natomiast w play-offach LFL GW wygrało 3-1 z Karmine Corp. Choć po tym uległo 1-3 w starciu z Vitality.Bee.

🇫🇷 LDLC OL vs 🇪🇸 Team Heretics

W drugim spotkaniu play-offów EU Masters Summer 2022, które odbędzie się jutro o 17:00, zdecydowanym faworytem jest LDLC OL. Mistrzowie ligi francuskiej w każdym spotkaniu będą faworytami, choć poprzednie mecze pokazały, że da się ich pokonać. Ragner i spółka nie są w swojej najlepszej dyspozycji podczas tego turnieju. W fazie grupowej przegrali jedną mapę na X7 Esports, a w serii na Dusty oddali aż dwie gry. Jednak Team Heretics nie jest lepsze. iBo i spółka w fazie grupowej EUM dwukrotnie zostali zmiażdżeni przez Team BDS Academy, a w ćwierćfinale oddali dwie mapy na UOL Sexy Edition.