Nie samą Ultraligą człowiek żyje. Zwłaszcza że tej w czwartki nie ma, za to są najmocniejsze ligi regionalne w Europie. Dziś mecze Polaków zobaczymy w Niemczech, Hiszpanii, Francji, Włoszech oraz w lidze północnej.

🇫🇷 LFL: 18:00 Team LDLC vs Vitality.Bee

Na początek dnia proponuje obejrzeć mecz LDLC kontra VITB. Oba zespoły zaliczyły porażkę w pierwszym dniu, by odkuć się wczoraj wieczorem. W akademii Vitality największą zagadką jest Skeanz, gdyż w meczu Rumblem został ograny, a na Gragasie grał znakomicie. Także w Team LDLC niewiadomą jest właśnie jungler. Don Arts wrócił na europejską scenę, po nieudanym epizodzie w lidze brazylijskiej. Natomiast w dwóch pierwszych meczach grał Udyrem i raz nie mógł nic zrobić, a raz poprowadził swoją ekipę do zwycięstwa. Patrząc na składy lekkim faworytem jest Vitality.Bee, ale to dopiero początek splitu i oby był to wyrównany mecz. Obejrzeć będziecie go mogli na kanale Otplol.

🇮🇹 PGN: 19:00 Samsung Morning Stars vs Axolotl

W lidze włoskiej najciekawszym spotkaniem tej kolejki jest starcie polskich środkowych. Roison i jego AXL wygrali trzy pierwsze spotkania, lecz wczoraj zaliczyli porażkę na również mocne Gaia Esports. Za to Chosii i jego SMS zaczęli od dwóch przegranych, by potem się odbić i wyrównać rekord do 2-2. Faworytem z pewnością jest Axolotl, ponieważ ma najsilniejszy na papierze skład być może nawet w historii tej ligi. Jednak Samsung Morning Stars to skład zawodników ze sporym potencjałem i może zaskoczyć. Transmisję znajdziecie na kanale pg esports.

🇩🇪 PRM: 20:00 mousesports vs BIG

Zdecydowanie największym hitem tego tygodnia w ligach regionalnych jest mecz MOUZ kontra BIG. Są dwie najbardziej utytułowane drużyny na niemieckiej scenie, a także czołowe na europejskiej. W poprzednim splicie mecze tych ekip były nie zwykle emocjonujące. Sześć bezpośrednich map wygrały myszki, a cztery i mistrzostwo Prime League zdobyło Berlin International Gaming. Teraz składy lekko się zmieniły i myślę, że trochę mocniejsze jest mousesports z Czekoladem na środku, ale BIG z Melonikiem na górnej alei bardzo nie odstaje. Także przygotujcie się na League of Legends na wysokim poziomie, które obejrzeć możecie na kanale Prime League.

🇪🇸 LVP: 21:00 Team Queso vs Cream Real Betis 

W Hiszpanii w starciu na szczycie tabeli zobaczymy dwa zespoły, które nie były stawiane wysoko w power rankingach. Team Queso i Cream Real Betis mają wyniki 2-1 i obie pokonały wcześniej Vodafone Giants. Lekkim faworytem z pewnością jest BTS, gdyż wiosną zajęło drugie miejsce w lidze. Jednak z perspektywy fana tamtejszej sceny Team Queso powinno być w serduszku, ponieważ jest to skład złożony z samych Hiszpanów. Transmisję znajdziecie na kanale LVP.

🇪🇺 NLC: 22:00 Dusty vs Granit Gaming

Pod koniec dnia nie ma już wielu meczów, ale ciekawe spotkanie dla polskiego widza odbędzie się w lidze północnej. Tam ekipa trenowana przez Flasha podejmie Granit Gaming, gdzie gra HeSSZero. Zdecydowanym faworytem jest właśnie GG, gdyż wygrało dwa mecze, z czego jeden wczoraj na BT Excel. Natomiast Dusty z Warszim na środku ma na razie bilans 0-4 i gra fatalnie. Starcie możecie obejrzeć na kanale NLC.