Europejskie ligi regionalne ruszyły w najlepsze. Już w większości lig kreuje się zarys, kto będzie walczył o mistrzostwo, a kto raczej będzie zajmował miejsca z tyłu tabeli. Dziś zaś zobaczymy kilka hitowych starć na szczycie z Polakami w głównej roli.

NLC: 18:00 🇬🇧 JDXL vs 🇳🇴 Bifrost

Na start dnia zobaczymy starcie na szczycie tabeli w NLC. W lidze północnej liderem jest aktualnie JDXL z rekordem 5-0, a jedno oczko za nimi znajduje się Bifrost. Highway i spółka pokonali w ostatnich swoich starciach Dusty i Team Singularity. Pierwsze było całkiem zacięte, a drugie okazało się totalny stompem. Na kolejnych pozycjach w lidze plasują się: Astralis Talent, Riddle Esports i Dusty. Natomiast Vanir z Polakami w składzie ma aktualnie bilans 2-3, podobnie jak obrońcy tytułu, czyli X7 Esports. X7 zagra dziś o 20:00 z ASTL, a VNR o 22:00 podejmie Riddle.

LFL: 20:00 🇫🇷 Vitality.Bee vs 🇫🇷 GameWard

W LFL również się dzieje w tym tygodniu. Szerszy opis sytuacji w tabeli ligi francuskiej znajdziecie tutaj. A dziś o 20:00 zmierzą się dwie najlepsze drużyny z Polakami na pokładzie. Faworytem tego starcia jest VITB ze względu na znakomitą formę podczas wiosennego splitu i bilans 4-0. Natomiast GameWard wygląda znacznie lepiej niż na początku sezonu. Aktualnie przegrali tylko jedno spotkanie i bardzo ciekawi mnie ich forma w meczach z mocniejszymi na papierze zespołami. Ciekawe jest też spotkanie o godzinie 18:00, gdyż Team GO (3-1) zmierzy się z LDLC OL (4-0).

Ultraliga: 21:00 🇵🇱 Komil&Friends vs 🇱🇹 Iron Wolves

Wczorajszy dzień w Ultralidze zdecydowanie dowiózł. Byliśmy świadkami wielu wyrównanych spotkań. Nawet Dżentelmeni się postawili w starciu z AGO Rogue. Natomiast dziś najciekawiej zapowiada się ostatni mecz. W nim lekkim faworytem jest Iron Wolves. Krysia i spółka kompletnie zdominowali swoich rywali w dwóch wygranych spotkaniach. A przegrali jedynie z RGO, Z10 i IHG, czyli samą śmietanką naszej ligi. Komile zaś grają w kratkę, aczkolwiek udało im się wygrać z Team ESCA Gaming oraz Goskillą. Natomiast teraz będzie dużo ciężej.

Z innych spotkań wartym uwagi jest mecz Herthy Berlin w drugiej dywizji Prime League. Matisław i spółka o 21:00 podejmą liderujące KIT SC SmartWe. A w lidze włoskiej zespoły Xeonerr'a i Czypsy'ego mierzą się z czołówką.