Wiele emocjonujących i zaciętych spotkań już za nami. Jednak miejmy nadzieję, że nasz trójka reprezentantów na EUM najlepsze zostawiła na koniec. Illuminar Gaming, AGO Rogue i PDW powalczą o puchar Ultraliga Mistrzostw Polski.

W poprzednim tygodniu podziało się bardzo dużo. Najpierw PDW zmiażdżyło w świetnym stylu 3-0 AGO Rogue w drabince wygranych. Natomiast dzień później Illuminar Gamin zwyciężyło 3-1 w starciu o życie z Team ESCA Gaming. Także znamy już wszystkich reprezentantów Polski na EU Masters, aczkolwiek trzeba jeszcze wyłonić kto oprócz PDW awansuje od razu do głównej fazy. A także kto zdobędzie mistrzostwo i puchar Ultraligi.

Już dziś 0 17:30 Illuminar Gaming zmierzy się z AGO Rogue. Faworytem jest oczywiście RGO, ponieważ ma dużo bardziej doświadczony skład oraz zdominowało fazę zasadniczą. Jednak trzeba przypomnieć, że drużyną, która jako pierwsza pokonała Luckera i spółkę, było IHG. Także ostatnie mecze są po ich stronie, gdyż ekipa Lequ jest teraz nakręcona znakomitymi zwycięstwami, w których nagrody MVP dostawali Eścik oraz xCharm. Natomiast AGO będzie musiało się pozbierać po bolesnej porażce i zagrać przynajmniej tak dobrze, jak w wiosennym splicie.

Na wygranego z tego starcia w wielkim finale czeka PDW. Color, Bruness, Czajek, Odi11 i kubYD udowodnili swoją wartość na polskiej scenie ostatnimi meczami. W meczu otwarcia play-offów zwycieżyli 3-1 z Team ESCA Gaming, a tydzień temu rozgromili 3-0 AGO Rogue. Najbardziej imponowało mi ich przygotowanie do draftów, gdyż wyciągnęli kilka świeżych postaci, które były dotychczas ogrywane tylko na azjatyckiej scenie. Szczególnie warto pochwalić Odiego11, gdyż krążyły o nim różne opinie i nie był uwzględniany w top3 strzelców Ultraligi, a tymczasem pokazał się ze świetnej strony i dostał tytuł MVP serii.