Faza grupowa EU Masters Spring 2021 była dość zaskakująca. Niespodziewanie nie dostała się żadna polska formacja. Za to awansowało ŠAIM Se SuppUp oraz Mkers. Jednak w playoff'ach wygrywać będą już tylko najlepsi, gdyż grane będą serie BO3 oraz finał BO5.

  • Wtorek 16:30 🇪🇸 UCAM Esports Club vs 🇮🇹 Mkers

W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym mistrz ligi hiszpańskiej podejmie wicemistrza ligi włoskiej. Faworytem jest oczywiście UCAM Esports Club, ponieważ to na razie jedna z trzech drużyn, które wygrały wszystkie swoje starcia. Ekipa Plasmy gra stonowanego, wolnego LoL'a, ale gdy trzeba zaatakować, to potrafi to zrobić i to jak na razie pozwalało UCAM na osiąganie sukcesów. Jednak Mkers nie będzie w tym meczu chłopcem do bicia. Drużyna Zwyroo zaczęła grę na EU Masters od fazy Play-In i nie raz już przegrywała. Aczkolwiek w kluczowych momentach zwyciężała i teraz z pewnością powalczy.

  • Wtorek 19:30 🇫🇷 Karmine Corp vs 🇷🇸 ŠAIM Se SuppUp

Na rozpisce widnieje godzina 19:30, ale pamiętajcie, że jak w pierwszym meczu będą tylko dwie mapy, to ten może się zacząć wcześniej. Jak o pierwszym spotkaniu pisałem, że ma swojego faworyta, to tutaj ten jest dużo mocniejszy. Karmine Corp jest faworytem do wygrania całego turnieju, a SSU ledwo awansowało z grupy. Także sensacją będzie, jeśli drużyna trenowana przez Nahovsky'ego i Arcesa ugra chociaż jedną mapę, na co osobiście liczę.

  • Środa 16:30 🇫🇷 Misfits Premier vs 🇬🇧 BT Excel

Najrówniej oraz najciekawiej zapowiada się pierwszy mecz środowego wieczoru. W nim wicemistrz ligi francuskiej podejmie mistrza ligi północnej. Jednak w fazie grupowej to MSFP pokazywało się znacznie lepiej. Aczkolwiek z drugiej strony zdarzają im się wpadki, a BTXL potrafi je wykorzystywać. Także tutaj możemy spodziewać się pełnej serii BO3 i być może najlepszego spotkania na EU Masters Spring 2021.

  • Środa 19:30 🇩🇪 BIG vs 🇩🇪 mousesports

Na koniec ćwierćfinałowej uczty związanej z League of Legends na najwyższym regionalnym poziomie ujrzymy derby Niemiec. Patrząc na same wyniki z fazy grupowej może się wydawać, że zwycięzca jest już znany, gdyż BIG miało rekord 6-0, a MOUZ 3-4. Jednak w lidze niemieckiej bezpośredni bilans obu ekip wyniósł 4-4 i ich mecze były bardzo wyrównane. Także nie lekceważyłbym ekipy Lidera. Zwłaszcza że on ma bardzo wysoki peak swoich umiejętności.