Kilka dni temu ogłoszona została nowa postać – Camille. Dziś już wiemy na jej temat niemal wszystko, włącznie z umiejętnościami, którymi będzie władać nowa postać na Polach Sprawiedliwości.

Camille, Stalowy Cień, będzie jedną z najbardziej mobilnych postaci dostępnych w League of Legends. Tak jak przewidywaliśmy, będzie potrafiła korzystać z lin, które widoczne były w komiksie poświęconemu historii z jej życia. Już na samym wstępie dowiedzieliśmy się dwóch rzeczy – pochodzi ona z Piltover podobnie jak Caitlyn i Vi, oraz że będzie fighterem, co zapowiada nam, że prawdopodobnie będzie najczęściej widywana na górnej alei i dżungli.

Jak wygląda jej zestaw umiejętności? Pasyw gwarantuje jej tarczę zależną od głównej roli przeciwnika – po uderzeniu dostaniemy albo możliwość zablokowania większej ilości obrażeń magicznych albo fizycznych. Precision Protocol (Q) to dodatkowe obrażenia od ataku oraz mały bonus prędkości poruszania się. Umiejętność ta może zostać użyta dwa razy. W przypadku odczekania chwili, jej drugi cios zada dodatkowe obrażenia oraz częściowo zostaną one przemienione w true damage.

Tactical Sweep (W) polega na zebraniu energii, który po wypuszczeniu zadaje obrażenia wszystkim jednostkom w zasięgu. Przeciwnicy uderzeni za co najmniej połowę energii zostaną spowolnieni oraz otrzymają dodatkowe obrażenia. Sama Camille będzie mogła się dzięki temu wyleczyć.

Kolejną umiejętnością nowej bohaterki będzie Hookshot przy pierwszym użyciu oraz Wall Dive przy drugim. Na początku Camille wystrzeliwuje linę w kierunku wyznaczonym przez gracza. Jeśli natrafi na ścianę – przyciągnie się. Drugie użycie spowoduje  zerwanie się w jednym z kierunków. Jeśli naprzeciwko niej będzie wrogi bohater, Camille zwiększy zasięg umiejętności i otrzyma dodatkową prędkość ataku.

Hextech Ultimatum (R) przyciąga Camille do jednego z przeciwników umieszczając go w sferze oraz odrzucając resztę rywali dookoła. Gdy umiejętność jest aktywna, wybrany przeciwnik nie może opuścić strefy w żaden sposób. Dezaktywuje się ona po pewnym czasie lub gdy Camille sama ją opuści. Gdy znajduje się ona w środku to zadaje dodatkowe obrażenia magiczne.

Co sądzicie o nowej bohaterce? Ma szansę stać się ulubienicą graczy? A może nie podoba wam się jej skillset? Dajcie znać w komentarzach!