Team Liquid z przebudową wyjściowej piątki. Zespół uzupełnią między innymi Hans sama oraz Bjergsen.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez Travisa Gafforda, północnoamerykańskie Team Liquid przejdzie szereg zmian. Z dotychczasowego zespołu pozostanie wyłącznie dwóch graczy – jungler Lucas „Santorin” Larsen oraz zawodnik wsparcia Jo „CoreJJ” Yong-in.

W nowej odsłonie Team Liquid na próżno będzie szukać Amerykanina „z krwi i kości”. Zgodnie z poprzednimi przeciekami, pozycję na górnej alei obejmie Gabriel „Bwipo” Rau. 15 listopada, wraz z rozwiązaniem kontraktu, Belg opuści Fnatic i uda się za ocean. Dodatkowo powróci na pierwotnie zajmowaną rolę po rocznych występach jako jungler.

Miejsce Nicolaja „Jensena” Jensena na środku mapy zajmie powracający z przeszło rocznej emerytury Soren „Bjergsen” Bjerg. Zawodnik Duńskiego pochodzenia miał zadecydować o powrocie do profesjonalnej gry, odrzucając po drodze ofertę reprezentowania barw swojej dotychczasowej drużyny – TSM. Dodatkowo po przeszło sześciu latach powróci do gry u boku Santorina.

Największe zaskoczenie czeka jednak na dolnej alei u boku koreańskiego supporta. Strzelcem Teamu Liquid zostanie Steven „Hans sama” Liv, dotychczasowy reprezentant europejskiego Rogue. Niewątpliwie połączenie Hans samy i CoreJJ’a może stanowić najsilniejszy bottom lane regionu, zdolny do rywalizacji na płaszczyźnie międzynarodowej. Ponadto transfer Liva do Ameryki Północnej może położyć kres plotkom dotyczącym tranzycji Jensena na pozycję strzelca. Rzecz jasna, może do tego dojść w innym zespole.

Należy przyznać, że nowa wyjściowa piątka Teamu Liquid „na papierze” prezentuje się potężnie. Na ostateczne rozstrzygnięcie będziemy musieli jednak zaczekać do rozpoczęcia kolejnego sezonu, który udzieli odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Jak po rocznej przerwie poradzi sobie Bjergsen? Czy Bwipo odnajdzie się w nowej drużynie? Czy Hans sama zbuduje synergię z nowym wspierającym? Tego dowiemy się wkrótce.