Już dziś rusza faza Play-In Mistrzostw Świata 2022 w Ameryce Północnej. Natomiast również dziś poznaliśmy terminarz fazy grupowej tego turnieju. Ten również jest dobrze przystosowany do fanów z całego świata.

Mamy dla was dobre informacje. Nie będziecie musieli zarywać nocek, by pooglądać europejskie formacje w głównej fazie Mistrzostw Świata 2022. Gorzej zaś sprawa się ma, jeśli chcecie popodziwiać koreańskich oraz chińskich graczy, gdyż ich starcia są ułożone pod tamtejszych fanów. Chociaż w bezpośrednich starciach godziny są ułożone pod Europę. Main event wystartuje już siódmego października i będzie trwać do 16 października. Na całe szczęście organizatorzy Worldsów wrócili do starego formatu rozgrywania sześciu spotkań dziennie, więc zobaczymy osiem dni meczowych. A między pierwszą rundą a rundą rewanżową będziemy mieli dwa dni wolne.

Drużyny z grupy B będą ze sobą grały w piątek, w sobotę oraz w poniedziałek. G2 Esports zagra kolejno z DWG KIA o północy, z zespołem z Play-Inów również o północy i z JD Gaming o 23:00. Natomiast Grupa C będzie rozgrywana w sobotę, w niedzielę oraz w poniedziałek. A Rogue swoje mecze zagra kolejno z zespołem z Play-Inów o 23:00, z GAM Esports o 23:00 i z Top Esports o północy. Także poniedziałek szykuje się niesamowicie ciekawie, ponieważ ujrzymy dwa spotkania LEC vs LPL.

Niewiele gorzej mają fani europejskich ekip, które walczą o awans do głównej fazy. Jeśli Fnatic awansuje, to najprawdopodobniej trafi do grupy A, która jest rozgrywana w piątek, w sobotę oraz w poniedziałek. Wtem Pomarańczowi zagrają kolejno o 23:00 z Cloud9, o 01:00 z T1 oraz o 01:00 z EDward Gaming. MAD Lions zaś w przypadku awansu najprawdopodobniej trafi do zbioru B, w którym gra również G2. Wtedy Lwy będą grać kolejno o 02:00 z JD Gaming, o północy z G2 Esports oraz o 01:00 z DWG KIA.

A tak prezentuje się terminarz rund rewanżowych wszystkich grup:

  • Czwartek, 13 października od 21:00 – Grupa A
  • Piątek, 14 października od 21:00 – Grupa B
  • Sobota, 15 października od 21:00 – Grupa C
  • Niedziela, 16 października od 21:00 – Grupa D