Za sprawą rozstrzygnięcia wczorajszego pojedynku, poznaliśmy komplet półfinalistów ligi dedykowanej Ameryce Północnej. Zespoły już w najbliższy weekend kontynuują walkę o udział w zbliżającym się Mid-Season Invitational.

Rozgrywki północnoamerykańskiego League Championship Series znalazły się na ostatniej prostej do wyłonienia najlepszej formacji regionu. Wieczory minionego weekendu zapewniły emocjonujące starcia z udziałem czterech zespołów, które walczyły o kontynuowanie miejsca w playoffach, gdzie główną nagrodą jest zapewnienie wyjazdu na nadchodzący Mid-Season Invitational.

Sobota rozgorzała za sprawą meczu pomiędzy FlyQuest a Golden Guardians. Starcie rozpoczęło się po myśli Eugene „Pobeltera” Parka, który wraz z kolegami rozpoczął serię od zwycięstwa. Jak się wkrótce okazało, nie zwiastowało to łatwego triumfu. Choć rzeczywiście miejsce w kolejnym etapie zmagań trafiło na konto drużyny powiązanej z Milwaukee Bucks, zespół Henrika „Froggena” Hansena swoim wysiłkiem doprowadził do pełnego best of five.

Łatwiejsza przeprawa czekała Team SoloMid, które stanęło w szranki z Echo Fox. Rozrywka inauguracyjna wskazywała na wyższość Kim „Fenixa” Jae-huna, jednakże biorąc pod uwagę dalsze dzieje rywalizacji należy uznać to za wypadek przy pracy. TSM szybko zdołało powrócić na właściwe tory, aby na przestrzeni kolejnych trzech map udowodnić swoją dominację. Jej idealnym zobrazowaniem była trzecia odsłona starcia, gdy Soren „Bjergsen” Bjerg wraz z kolegami zniszczyli wrogi Nexus jeszcze przed trzydziestą minutą, mając kilkanaście sztuk złota przewagi.

O kolejnych rywalach SoloMidu oraz FlyQuest nie decydował układ drabinki turniejowej. Drużyny zajmujące dwie czołowe pozycje rozgrywek zasadniczych trafiły bezpośrednio do półfinałów, natomiast Team Liquid będące jej bezpośrednim liderem miało prawo wyboru swojego oponenta. Ich wybór padł na triumfatora pierwszego ćwierćfinału. Co za tym idzie, w drugim starciu o miejsce w wielkim finale zobaczymy derby Ameryki Północnej, czyli rywalizację pomiędzy Team SoloMid oraz Cloud9.

Wymienione powyżej spotkania zaplanowano na najbliższy weekend. Rozpoczną się one kolejno o godzinach 23:00 w sobotę, oraz 21:00 w niedzielę.