Ultraliga w tym roku postawiła na coś przełomowego i w przedsezonowym turnieju zobaczymy format z LDL. Super Puchar startuje już 25 września, a dziś zostały rozlosowane grupy, które zapowiadają się ciekawie.

Przedsezonowe turnieje na polskiej scenie od lat to ściągały zbyt wielu widzów. Trinity Force Puchar Polski stały na niskim poziomie, co nie jest dziwne. W końcu zwykle w tym okresie drużyny już ze sobą aż tyle nie trenują, a zawodnicy wiedzą, że w przyszłym sezonie będą grać, gdzie indziej. Natomiast Ultraliga wyszła temu naprzeciw i w nowopowstałym Ultraliga Super Pucharze zobaczymy innowacyjny format. Co prawda na turnieju znów będą dwie grupy po cztery ekipy z system GSL i z meczami BO3.  Jednak wszystkie spotkania na całym turnieju będą grane w trybie fearless, który pierwszy raz został przetestowany w drugiej lidze chińskiej.

Polega on na tym, że zespoły na każdej mapie będą musiały wybierać inne postacie. Warto podkreślić, że inne od tych, którymi dany zespół wcześniej grał, więc wyborów przeciwnika można użyć, ale oczywiście raz. Ponadto w seriach BO5, które zobaczymy w półfinałach i finałach, ostatnia mapa przy stanie 2-2 odbywać się będzie na zasadzie wyboru w ciemno. Także to z pewnością powinno sprawić, że wielu widzów zerknie na Ultraliga Super Puchar choćby, żeby zobaczyć, jak wygląda tryb fearless na profesjonalnej scenie.

Dzisiaj Ultraliga na swoim discordzie wylosowała zbiory na tym turnieju. W grupie A zagrają: AGO Rogue, Illluminar Gaming, devils.one i Iron Wolves. Za to w grupie B zobaczymy: Zero Tenacity, Grypciocraft Esports, Forsaken i Gentlemen's Gaming. Także o ile w pierwszym zbiorze łatwo wskazać, że faworytami będą RGO i IHG, to w zbiorze B walka o drugie miejsce może być bardzo wyrównana. Sporo może zmienić odpowiednie podejście wobec draftu, a także zgranie, więc przewagę mogą mieć zespoły, które nie robiły zmian w składzie. Warto na koniec wspomnieć o tym, że pierwotnie to Internaziomale dostali zaproszenie do turnieju, jednak nie ustosunkowali się do niego.