W końcu doczekaliśmy się początku zmagań drużyn o Challenger Series. Wczorajszego wieczora rozlosowane zostały drabinki otwartych kwalifikacji, w których zobaczymy m.in. Team Kinguin, Team Rebels czy AGO Gaming.

Już za niecałe dwa tygodnie wystartuje pierwsza runda otwartych kwalifikacji do Challenger Series. Turniej ten ma na celu wyłonić cztery drużyny (trzy z serwera EU W i jedna z serwera EU NE), które zagrają w zamkniętej części Qualifiera wraz z mistrzami krajów oraz dwoma drużynami, które były najgorsze w trakcie letniego splitu.

Wśród ekip starających się o awans do Challenger Series znajduje się wiele polskich zespołów. Na serwerze północ/wschód o swoje miejsce walczy Team Kinguin prowadzone przez Adriana „Hatchy” Widerę. Nie da się ukryć, że są faworytem całej drabinki. O wiele bardziej skomplikowana wydaje się sytuacja zespołów grających na zachodnim serwerze. Już na starcie Świdrujące Tygrysy zmierzą się z Late Game King, czyli Fnatic Academy Wśród zawodników tej drużyny znajdziemy m.in. Mateusza „Kikis” Szkudlarka, który najprawdopodobniej pożegna się z pierwszym składem.

Team Rebels natomiast spotka się z Other People. Nie powinien być to dla nich trudny początek. W dalszych rundach mogą natrafić na chociażby Euronics Gaming, które pokonali podczas GeForce Cupa, a także z innym uczestnikiem tego turnieju – Mysterious Monkeys. Po prawej stronie drabinki znajdziemy Out of Mind, które na starcie zmierzy się z FTW StreakNation. AGO Gaming zacznie przeciwko zespole HASHASHINS, w którym gra m.in. Retoox. Najtrudniejszym przeciwnikiem wydaje się być tutaj K1CK Esports Club, które wielokrotnie próbowało awansować do Challenger Series, jednak bezskutecznie.

Mecze pierwszej rundy rozegrane zostaną 12 grudnia. Nie będzie to duża ilość spotkań, ponieważ wiele drużyn automatycznie awansowało do dalszego etapu ze względu na brak przeciwnika. Pełne drabinki znajdują się na oficjalnej stronie League of Legends – EU W oraz EU NE. O tym czy polskie drużyny awansowały do zamkniętych kwalifikacji dowiemy się 22 grudnia, kiedy to odbędzie się wielki finał na obu serwerach. Więcej na temat zasad kwalifikacji do Challenger Series przeczytacie w tym miejscu.