Riot Games oficjalnie ogłosiło kiedy zakończy się dziesiąty sezon w League of Legends i na jakie nagrody możemy liczyć w tym roku.

Jak to mawiał stary wieszcz „piękny był to sezon, nie zapomnę go nigdy”. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy powitaliśmy na Polach Sprawiedliwości kilku nowych czempionów – Apheliosa, Lilię, Samirę, Setta oraz Yone. Nowe życie otrzymali natomiast Fiddlestick oraz Volibear, którym deweloperzy zapewnili drugą młodość. Gracze na nowo musieli nauczyć się bonusów przyznawanych za smocze dusze, a zwolennikom Twisted Treeline nie pozostało nic innego niż płakać w poduszkę.

Wszystko jednak kiedyś musi dobiec końca, a w przypadku 10. sezonu League of Legends będzie to dzień 10 listopada, godzina 6:59. Oznacza to, że w chwili pisania artykułu macie pełne 28 dni na wbicie swojej wymarzonej rangi.

Dla wielu z Was z pewnością celem będzie załapanie się na nagrody związanie z końcem sezonu. Zgodnie z zapowiedziami, w tym roku najlepsi gracze mogą liczyć na coś więcej niż skórkę. Zacznijmy jednak od tego, że tegoroczny Victorious Skin będzie należał do Luciana. Każdy kto osiągnął przynajmniej poziom złota, na dowolnej kolejce, otrzyma zarówno skórkę jak i postać, jeśli jeszcze jej nie miał. Oprócz tego wszyscy gracze z poziomu od platyny wzwyż dodatkowo dostaną chromę odpowiadającą wbitemu poziomowi. Oto jak wyglądają wszystkie warianty Victorious Lucian:

Oczywiście Riot Games nie zapomniał o nagrodach dla najbardziej honorowych graczy. Jeżeli odznaczałeś się wyjątkowo dobrą postawą i często otrzymywałeś pochwały od swoich sojuszników, możesz liczyć na następujące upominki:

 • Kapsuła 3. poziomu honoru
  – Losowa skórka totemu
  – 3 odłamki kluczy
 • Kapsuła 4. poziomu honoru
  – Losowa skórka totemu
  – Losowa trwała emotka
  – 3 odłamki kluczy
 • Kapsuła 5. poziomu honoru
  – Losowa skórka totemu
  – Losowa trwała emotka
  – 6 odłamków kluczy

Na koniec warto wspomnieć, że wszystkie osiągnięcia w tegorocznym sezonie Clash również zostaną nagrodzone małymi podarunkami, które będzie można wykorzystać w następnych edycjach:

 • Pretendenci
  – Ikona przywoływacza „Pretendent”: 1 PT
  – Logo Clash „Pretendent”: 200 PT
  – Baner Clash „Pretendent”: 1000 PT
 • Zdobywcy
  – Ikona przywoływacza „Zdobywca”: 2000 PT
  – Logo Clash „Zdobywca”: 3000 PT
  – Baner Clash „Zdobywca”: 4000 PT
 • Bohaterowie
  – Ikona przywoływacza „Bohater”: 5000 PT
  – Logo Clash „Bohater”: 6000 PT
  – Baner Clash „Bohater”: 7000 PT