Tryb Teamfight Tactics, potocznie nazywane „szachami”, już niedługo trafi na urządzenia mobilne. Deweloperzy podali przybliżoną datę premiery.

Autobattlery stały się fenomenem 2019 roku, podbijając scenę gier logicznych i strategicznych. Wszystko zaczęło się od modyfikacji do gry DotA 2 nazwanej Auto Chess, która wybuchła w pierwszej połowie ubiegłego roku. Później byliśmy świadkami istnego wysypu gier tego gatunku. Najpopularniejszym tytułem stał się Teamfight Tactics w uniwersum League of Legends, wydany jako poboczny tryb tej gry przez Riot Games.

Potyczki Taktyczne z czasem straciły na popularności, lecz jeszcze w ubiegłym roku twórcy zapewniali, że średnia liczba graczy utrzymuje się na poziomie 30. milionów. Głównie dzięki nim, podczas obchodów 10. lecia wydania gry League of Legends, deweloperzy zapowiedzieli premierę TFT na urządzeniach mobilnych. Wtedy jeszcze nikt nie mówił nawet o orientacyjnym czasie premiery, lecz teraz Riot Games podzieliło się swoimi planami.

Jeszcze w marcu nadejdzie trzeci set Teamfight Tactics, który przyniesie nowych championów i zupełnie inne synergie. Z poniższej zapowiedzi można wywnioskować, że nadchodząca lista postaci będzie zbudowana wokół linii skórek nazwanych PROJECT, Star Guardian, Odyssey oraz Pulsfire. Trzeci zestaw „pionków” pokryć się ma z premierą Teamfight Tactics na urządzenia mobilne, a to ma nastąpić w marcu bieżącego roku.