Już 7 listopada odbędzie się premiera serialu Arcane, którego akcja będzie działa się w świecie League of Legends. Nie jest to przypadkowa data, bo pierwszy akt zostanie wypuszczony zaraz po finale Worlds 2021.

Alex Yee, który jest odpowiedzialny za serial, uchylił rąbka tajemnicy na jego temat. Arcane ma być historią pełną kontrastów i niuansów, w której postacie zostaną podzielone na dwie grupy, odpowiadającym kompletnie innymi wartościom. Głównymi bohaterami mają być dobrze znane fanom League of Legends Jinx i Vi.

Podczas traileru serialu Arcane widzimy także Heimerdingera, Jayce’a, Iktora oraz Caitlyna. W dodatku naszą uwagę mogą zwrócić postacie o nazwie Vander, Slico oraz Mel, których jak na razie nie ma w grze. Niewykluczone więc, że to właśnie będą kolejne persony, które trafią na Summoner's Rift.

Serial Arcane  trafi na platformę Netflix oraz Tencent, będzie podzielony na trzy akty, które wypuszczone zostaną w odstępach jednego tygodnia. Głowna premiera produkcji ma odbyć się 7 listopada o 4:00, kilka godzin po finale mistrzostw świata w League of Legends.

Worldsy i premiera Arcane połączą się, tworząc jednolite, globalne święto, łącząc współzawodnictwo, rozrywkę i społeczność w zupełnie nowy sposób. Myślimy o tym, jako o super weekendzie dla graczy – powiedział Nicolo Laurent dyrektor generalny Riot Games.