Emigrowanie wśród koreańskich zawodników do innych lig to od wielu lat już naturalność. Jednak nie wszyscy decydują się na powroty na rodzimą scenę. A taki krok podjął SamD, który spróbuje swoich sił w Hanwha Life Esports.

W tym roku Koreańczyków mogliśmy oglądać w każdej głównej lidze światowego esportowego LoL'a poza LCL. Rekordowa była ich liczba w lidze latynoamerykańskiej. Większość drużyn zdecydowała się na umieszczenie dwóch w swoich składach. Jednak nie przyniosło to efektów, ale w tym artykule nie o tym. Wielu koreańskich graczy decyduje się na spokojne zakończenie kariery w innej lidze i dorobienie się pieniędzy. A inni też po prostu są za słabi na LCK i stąd decyzja o odejściu gdzieś indziej. Natomiast niewielu z nich później wraca na rodzimą scenę. W poprzednim roku zrobił to Morgan i w tym pojechał na Worldsy.

Natomiast w aktualnym okienku transferowym pierwszym zawodnikiem, który zdecydował się na ten krok był Aiming. Strzelec przeszedł z Bilibili Gaming do KT Rolster. A wczoraj swój skład na sezon 2022 ogłosiła Hanwha Life Esports i znajduje się w nim SamD. Koreańczyk, który też pełni rolę strzelca zaczynał swoją karierę od amatorskich turniejów w Korei Południowej i grał nawet w kwalifikacjach do koreańskiego challenger series. Jednak ta nabrała napędu w 2020 roku, gdy dołączył do akademii Suning. Wraz z nią zajął 12 miejsce w lidze, ale indywidualnie się wyróżniał i dostał szansę gry w Victory Five. Co ciekawe wiosną V5 zajęło ostatnie miejsce w LPL z rekordem 0-16, więc oczekiwania wobec nich nie były spore. Natomiast latem pokazali klasę i od początku do końca byli w topce. Ostatecznie uplasowali się na piątej pozycji w fazie zasadniczej oraz play-offach. Śmiało można nazwać to pozytywnym zaskoczeniem, po którym przyszły jednak gorsze czasy.

W tym roku SamD grał w barwach ThunderTalk Gaming, gdzie wiosną zajął 13, a latem 16 miejsce. A jego drużyna cały czas kombinowała z ostateczną wersją składu. Natomiast na sezon 2022 zdecydował się wrócić do Korei Południowej i będzie reprezentował Hanwha Life Esports w LCK. Poza nim wczoraj do składu dołączyli również OnFleek oraz Karis. Ten pierwszy był przedtem rezerwowym junglerem w Liiv SANDBOX, a nowy środkowy HLE spędził ostatni rok w akademii Gen.G. W dodatku w organizacji zostają Dudu oraz Vsta. Szczerze mówiąc, zapowiada się, że będzie to najgorsza ekipa w całym LCK. Jednak są to młodzi i perspektywiczni gracze i przy stałym rozwoju latem mogą dowieźć.