Pewnie większość z nas w dzieciństwie miała styczność z kartami oraz naklejkami z piłkarzami. Jedni byli zakręconymi kolekcjonerami, a inni czasem kupowali lub tylko słyszeli o nich. Natomiast nowością jest współpraca Panini z Prime League.

Prime League jest aktualnie trzecią najmocniejszą europejską ligą regionalną. Jednak jeśli chodzi o ilość wyświetleń, to Niemcy są daleko w tyle za Francją i Hiszpanią. Jedynie mecze Eintracht Spandau zbierają wielu fanów. Natomiast są czynione kroki w celu poprawy tego, a jednym z nich jest współpraca z Panini. Ta zaś opiewa w stworzenie albumu z naklejkami zawodników Strauss Prime League. Możecie odblokować wszystkich zawodników występujących w lidze, a także trenerów, loga drużyn, trofea PRM i znane osobistości z poprzednich sezonów. Na końcu istnieje również dział z graczami z drugiej dywizji ligi niemieckiej.

Album i naklejki dostępne są na razie tylko w formie online i możecie je znaleźć tutaj. Wystarczy się zalogować i co osiem godzin można odblokować darmową paczuszkę z kartami. Można je też oczywiście kupić bez żadnych ograniczeń. Ja na razie odblokowałem jedną darmową i wypadł z niej między innymi Amazing. Natomiast dostępna jest też trójka Polaków. W końcu HARPOON i marlon grają w BIG, a Eścik reprezentuje barwy GamerLegion. Skompletowanie całego albumu z pewnością nie będzie łatwe. A jeśli komuś się to uda, to za dodatkową opłatą będzie mógł zamówić sobie jego papierową wersję albumu. Uważam, że jest to bardzo ciekawy krok w stronę popularyzacji esportu i mam nadzieję, że Panini podejmie również współpracę z innymi ligami.