Czas na trzecią kolejkę wiosennego splitu LFL 2022. W niej zobaczymy kilka hitowych starć, jednak najbardziej emocjonująco zapowiada się spotkanie Vitality.Bee kontra Team BDS Academy. W końcu zmierzą się dwie drużyny z Polakami w składzie, zajmujące miejsca w czołowej trójce tabeli.

Po dwóch kolejkach, czyli czterech meczach sytuacja w LFL układa się dość zaskakująco. Liderem z wynikiem 4-0 jest akademia Team Vitality, która od początku była głównym faworytem. Ekipa Jactrolla nie ma na razie sobie równych. Jednak ex aequo z nią jest Team LDLC, będące sporą niespodzianką. Eika i spółka byli raczej stawiani w dolnej części tabeli we wszelkich power rankingach, a jak na razie spisują się świetnie. Co prawda w trzech pierwszych meczach mierzyli się ze średnimi zespołami, ale w ostatnim spotkaniu wygrali z Misfits Premier po niesamowitym comebacku.

Na drugiej pozycji z trzema oczkami na koncie samotnie plasuje się Team BDS Academy z Agressivo i Erdote, którzy zaliczają solidne występy. Ten pierwszy zdobył nawet nagrodę MVP, a pozostałe dwa odznaczenia dostał Crownshot. Natomiast top6 dopełniają: Karmine Corp, Misfits Premier i Solary. Polskich fanów cieszyć może forma Pawła Pruskiego. Woolite zdobył już dwa tytuły MVP mapy i radzi sobie bardzo dobrze na tle innych zawodników. Za to jego formacja też prezentuje dobrą formę i gdyby nie throw na Nashorze przeciwko LDLC, to zajmowałaby miejsce w top2.

Pozostałe drużyny z Polakami radzą sobie już trochę gorzej. O rozczarowaniu można mówić w kontekście GameWard. Ekipa Melonika i Czekolada ma mocny na papierze skład, więc bilans 1-3 nie wygląda za dobrze. A w tej kolejce ciężko będzie się im odbić, gdyż zmierzą się z akademiami MSF i VIT. Trochę łatwiej za to będzie miała Mirage Elyandra. Raxxo i spółka podejmą SLY i ostatnie w tabeli Team Oplon, gdzie gra Bruness.

Tak prezentuje się terminarz pierwszego dnia trzeciej kolejki wiosennego splitu Ligue Française de League of Legends:

  • 17:00 GameWard vs Misfits Gaming
  • 18:00 Mirage Elyandra vs Solary
  • 19:00 Karmine Corp vs Team LDLC
  • 20:00 Vitality.Bee vs Team BDS Academy
  • 21:00 Team Oplon vs GamersOrigin