Poznaliśmy dokładne szczegóły nadchodzącego patcha w League of Legends. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ma być reakcją na metę obowiązującą na Mistrzostwach Świata.

Zgodnie z tym co Mark Yetter wczoraj ogłosił, zespół odpowiedzialny za balans w League of Legends chce odpowiedzieć na metę panującą na Worldsach. Wprawdzie nie wpłynie to na sam przebieg Mistrzostw Świata, wszak te do końca rozgrywane będą na łatce 10.19, ale uniemożliwi to abuse'owanie zbyt silnych czempionów na solokolejce.

Z tego też względu nerfów doczekały się postacie, które najczęściej możemy oglądać na wcześniej wymienionych zawodach. Zdecydowanie zasłużone osłabienia trafią więc w Camille, która straci trochę dodatkowej prędkości ataku, złotą trójkę leśników – Nidalle, Gravesa i Hecarima oraz Samirę. Jak już wcześniej wspominaliśmy, Róża Pustyni w odpowiednich rękach potrafi pociągnąć drużynę do zwycięstwa, więc należy to zmienić.

Bardzo ciekawa jest sekcja buffów, które dodadzą naprawdę sporo mocy Apheliosowi. Broń Wiernych, bo taki przydomek posiada ten bohater, po serii kilkunastu nerfów został sprowadzony do parteru i stracił swoją popularność. Posiada jednej z najniższych współczynników wygranych spośród wszystkich strzelców, więc Riot lituje się nad nim i oddaje mu część jego mocy. Aphelios otrzyma buffy na każdą broń jaką dysponuje oraz na bonusowe lethality.

Riot ponownie chce zachęcić miłośników Udyra do korzystania ze Stylu Feniksa. W patchu 10.19 otrzymał on wzmocnienia na obrażenia stożka, zaś teraz pulsujący ogień będzie zadawał więcej obrażeń.

Oto jak wygląda pełna lista zmian: