Dwie polskie drużyny przegrały swoje pierwsze spotkania w głównej fazie European Masters. Wyższość przeciwników musiały uznać 7more7 Pompa Team oraz AGO ROGUE. Dziś swoją przygodę z turniejem rozpocznie K1CK Neosurf.

Wczoraj na Summoner’s Rift pojawiło się aż dziesięciu polskich zawodników. Spośród nich, tylko Agresivoo poznał smak zwycięstwa, po tym jak jego Misfits Premier zdeklasowało Vodafone Giants. Pierwszego dnia zmagań dobrze nie zapamiętają natomiast 7more7 Pompa Team i AGO ROGUE.

Czajek i spółka rozpoczęli główny etap European Masters od starcia przeciwko WLGaming Esports. Start pojedynku wyglądał dla Polaków obiecująco, bowiem pierwszą krew samodzielnie zgarnął Sinmivak, który poradził sobie z rywalem z górnej alei w pojedynku 1 vs 1. Co więcej, po chwili do akcji dołączył Bruness i wspólnie ze swoim toplanerem wyeliminował przeciwnego leśnika. Z biegiem czasu to jednak Grecy przeważali na mapie, a ich łupem padały też obiekty neutralne. W późniejszym etapie gry wybrzmiały też ich walki drużynowe, dzięki którym zaczęli błyskawicznie przybliżać się do zwycięstwa. Styl, w jakim zakończyli oni mecz również był spektakularny, ponieważ Warden grający Gravesem zdobył pentakilla, czym przypieczętował triumf swojej ekipy.

O wiele lepiej spotkanie rozpoczęło AGO ROGUE. Polska ekipa popełniała tylko pojedyncze błędy w starciu z Movistar Riders, lecz poza tym sukcesywnie budowała swoją dominację. Około 28. minuty Woolite zdobył podwójną eliminację i wydawało się, że to będzie już ostatni krok w drodze do zwycięstwa. Wicemistrzowie Ultraligi zniszczyli dwa inhibitory rywala, na ich koncie widniało 6,500 złota przewagi i wszyscy mogli oczekiwać już tylko postawienia „kropki nad i”. Sytuacja odwróciła się jednak w mgnieniu oka. Najpierw Hiszpanie obronili swoją bazę, następnie zgarnęli duszę smoka górskiego, a ostatnia walka drużynowa była poprowadzona przez nich perfekcyjnie. Pięć eliminacji, żadnych strat, dzięki czemu Movistar Riders mogło spokojnie pójść środkową aleją i zakończyć ten mecz wygraną.

Oczy polskich kibiców były wczoraj zwrócone w stronę starcia Misfits Premier i Vodafone Giants, czyli drużyn Agresivoo i Erdote. Zawodnicy z ligi francuskiej nie mieli jednak większych problemów z pokonaniem przeciwnika. W pozostałych meczach Fnatic Rising wygrało z GamersOrigin, mousesports zdeklasowało Intrepid Fox Gaming, a GamerLegion zwyciężyło z SuppUp eSports.

Kontynuacja głównego etapu European Masters już o godzinie 18:00. Tym razem reprezentantów Ultraligi zobaczymy już w pierwszym spotkaniu. Do akcji wkraczają Mistrzowie Polski, czyli K1CK Neosurf, którzy podejmą Schalke 04 Evolution. O 21:00 przed szansą na zwycięstwo stanie 7more7 Pompa Team, a ich przeciwnikiem będzie Vodafone Giants. Ponadto, o drugą wygraną powalczy Agresivoo. Jego Misfits Premier zmierzy się z WLGaming Esports.

Pełny harmonogram drugiego dnia European Masters wygląda następująco:

  • 18:00 – Schalke 04 Evolution vs K1CK Neosurf
  • 19:00 – Samsung Morning Stars vs LDLC OL
  • 20:00 – Misfits Premier vs WLGaming Esports
  • 21:00 – Vodafone Giants vs 7more7 Pompa Team
  • 22:00 – mousesports vs Fnatic Rising
  • 23:00 – GamersOrigin vs Intrepid Fox Gaming

Transmisja z European Masters jest dostępna na kanale Polsat Games.