Według doniesień portalu upcomer.com, Tobiasz „Agresivoo” Ciba oraz Robert „Erdote” Nowak mają awansować do głównego składu Team BDS.

W najlepszej lidze Europy posiadamy obszerne grono reprezentujące nasz kraj, lecz w najbliższym sezonie może powstać skład, który będzie występował pod polską flagą. Według doniesień, które dziś pojawiły się w sieci, Tobiasz „Agresivoo” Ciba oraz Robert „Erdote” Nowak mają otrzymać promocję do głównego składu Team BDS, gdzie dołączą do Jakuba „Cinkrofa” Rokickiego. Decyzja miała zostać podczas drużynowego bootcampu w Korei Południowej.

Tobiasz „Agresivoo” Ciba to dwudziestodwuletni zawodnik, który po sukcesie na polskiej scenie, wypłynął na międzynarodowe wody dzięki lidze francuskiej. Swoje pierwsze kroki na polskiej scenie stawiał w barwach Katastrofy Awionetki czy Szef+6, lecz ostatnie lata przegrał w koszulce Misfits oraz Team BDS Academy. W tym czasie zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo we Francji.

Robert „Erdote” Nowak reprezentując devils.one w 2019 roku wygrał lokalną Ultraligę. Polski wspierający obrał inny kierunek, wszak wylądował w Vodafone Giants w lidze hiszpańskiej. Do Teamu BDS dołączył o rok szybciej niż Agresivoo.

Jeśli doniesienia okażą się prawdą, większość składu Team BDS występującego w League of Legends European Championship będzie grać pod polską flagą. Oto jak potencjalnie może wyglądać ten skład:

  • Poland Tobiasz „Agresivoo” Ciba
  • Poland Jakub „Cinkrof” Rokicki
  • France Ilias „NUCLEARINT” Bizriken
  • United Kingdom Matthew „xMatty” Coombs
  • Poland Robert „Erdote” Nowak