Jeżeli po zakończeniu Worldsów brakuje wam emocji z Summoner's Rift, to Polska Liga Esportowa znalazła dla Was idealne rozwiązanie. Już niedługo rusza ona z kolejną edycją rozgrywek w LoLu.

Wraz z finałem w Paryżu skończył się oficjalny sezon w League of Legends. Zaczął się okres transferów, rotacji, i plotek. W przygotowaniu na nowy rok każdy chce się jak najlepiej uzbroić, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Nie inaczej jest na polskiej scenie. Trudno jednak faktycznie wypróbować nowe składy w końcówce roku. My jednak nie mamy na co narzekać, jako że czołowe polskie formacje pojawią się w Polskiej Lidze Esportowej!

Ligę organizowaną przez agencję gamingową Fantasyexpo będzie można oglądać przez dwa weekendy do końca roku. Transmisje obu z nich zobaczymy na kanale Damiana „Nervarien” Ziaji, naturalnie z jego profesjonalnym komentarzem. Pierwsza z nich odbędzie się już w przyszły czwartek tj. 21 listopada i potrwa do końca tygodnia.

Format rozgrywek będzie bardzo prosty – osiem zespołów biorących udział zostanie podzielone na dwie grupy. Pierwsze dwa dni miną pod znakiem fazy grupowej, która rozegrana zostanie według standardowego formatu GSL. Pojedynki otwierające i zwycięzców będą miały charakter best-of-one, a eliminujące i decydujące starcia będą seriami best-of-three.

Ci którzy awansują dalej wezmą udział w półfinałach BO3 w sobotę, a ich triumfatorzy zmierzą się w niedzielnym finale best-of-five. W puli nagród jest 10,000 złotych, a sam finał zakończy drugi etap Polskiej Ligi Esportowej w League of Legends. Następnie punkty zebrane w pierwszej, jak i drugiej serii rozgrywek zostaną zsumowane, na podstawie czego wyłonione zostanie sześć formacji. To one w grudniu wezmą udział w gauntlecie, który wyłoni mistrza Polskiej Ligi Esportowej 2019 w LoLu. Tam pulę nagród stworzy kwota 40,000 złotych, a więc jest o co grać!

Pierwszy etap Polskiej Ligi Esportowej w League of Legends odbył się w czerwcu bieżącego roku w Warszawie. Puchar podnieśli wtedy reprezentanci devils.one, którzy w finałowym pojedynku pokonali swoją akademię. Oto jak prezentuje się punktacja zespołów, które już w przyszłym tygodniu wezmą udział w dalszych rozgrywkach:

  • 75 pnktów – devils.one
  • 25 punktów – Illuminar Gaming
  • 20 punktów – PRIDE
  • 15 punktów – AVEZ
  • 10 punktów – Rołg Skład
  • 10 punktów – piratesports
  • 0 punktów – Together Esports
  • 0 punktów – Diablo Chairs