Pierwszy etap League of Legends Polskiej Ligi Esportowej rusza już z początkiem czerwca. Przyjdź na Warsaw Games Show i zobacz rozgrywki na żywo!

Polska Liga Esportowa bez gry League of Legends nie byłaby tym samym. Dlatego też włodarze ligi nie chcą rezygnować z jednego z najpopularniejszych tytułów nad Wisłą i kontynuują organizowanie rozgrywek dla najlepszych polskich zespołów.

Już 31 maja startuje Warsaw Games Show, a wraz z nim zmagania zawodników League of Legends w ramach Polskiej Ligi Esportowej. Zawodnicy zmierzą się ze sobą w rozgrywkach offline, które na żywo będą mogli podziwiać wszyscy zainteresowani kibice. Tegoroczne etapy LoL-a będą nie lada gratką dla wszystkich fanów tej popularnej gry – organizatorzy Polskiej Ligi Esportowej szykują aż 5 etapów, które będziemy mieli okazję śledzić od czerwca do października.

Pierwszy z pięciu etapów Polskiej Ligi Esportowej League of Legends rozegrany zostanie w dniach 31 maja do 1 czerwca. Najwierniejsi fani będą mogli kibicować swoim zespołom na miejscu w Nadarzyńskim Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo podczas Warsaw Games Show 2019. Aby tego dokonać należy na stronie www.biletynatargi.com zakupić bilet na to wydarzenie.

Szczegóły rozgrywek League of Legends

Tak jak w przypadku rozgrywek Counter-Strike: Global Offensive, również wszyscy zawodnicy i kibice League of Legends mogą się spodziewać znacznych zmian. Jedną z najpoważniejszych jest wprowadzenie zupełnie nowego formatu zmagań. Co więcej, na zawodników i kibiców czeka aż 5 etapów mających na celu wyłonić zespoły, które zobaczymy w fazie play-off. Etapy eliminacyjne będziemy mieli okazję śledzić raz w miesiącu, od czerwca aż do października.

Rok 2019 podyktował liczne zmiany w całej Polskiej Lidze Esportowej. Nowości dotknęły również dywizję League of Legends. Oprócz 5, comiesięcznych etapów przeprowadzanych od czerwca do października, szykujemy zmianę dotychczasowego formatu zmagań. System spotkań, który zobaczymy będzie rozgrywany w formacie single elimination, a w każdym z etapów zobaczymy po 8 zespołów.

– komentuje  Lena Bortko, Brand Manager Polskiej Ligi Esportowej