Do trzech razy sztuka – trzeci występ polskiej formacji w finale European Masters musiał zakończyć się sukcesem. AGO ROGUE wynikiem 3-0 pokonało Team GamerLegion.

Historia pisze się na naszych oczach. Po raz pierwszy od powstania turnieju European Masters polska drużyna zdołała zatriumfować w jego finale. Dzisiejszego wieczoru przełomu dokonała formacja AGO ROGUE, która w najważniejszym pojedynku mistrzostw pokonała pochodzące zza zachodniej granicy Team GamerLegion.

Spotkanie w formacie best of five zakończyło się w najkrótszym możliwym czasie. Ekipa Zanzaraha od początku pierwszej mapy narzuciła rywalom niezwykle szybkie tempo, a na najwięcej uwagi zasługiwała Bestia z Barczewa – Czekolad. Przez dwie pierwsze odsłony starcia pokazał się ze znakomitej strony na Oriannie, łącząc niezwykle agresywne i skuteczne zagrania z dobrym rozplanowaniem i dokładnym przeanalizowaniem każdej sytuacji. Za trzecim razem szybko został pozbawiony możliwości spickowania Mechanicznej Baletnicy, lecz wybrana w zastępstwo Zoe również nie miała sobie równych.

Na konto triumfatorów trafiło 40 tys. euro. Zwycięstwo na European Masters jest także przypieczętowaniem sukcesu kariery Pawła „Woolite'a” Pruskiego, który dopisał do dziejów swojej kariery kolejne niezwykle ważne osiągnięcie. Strzelec zatriumfował na wszystkich znaczących turniejach w Polsce, a teraz także i w Europie na poziomie lig regionalnych.