Za nami cztery pierwsze tygodnie letniego splitu LCK 2022. Także jesteśmy już prawie na półmetku rywalizacji w Korei Południowej, a drużyny decydują się na roszady między akademiami a głównymi zespołami.

Niewątpliwym hitem czwartej kolejki letniego splitu LCK 2022 było starcie T1 kontra Gen.G. Podczas niego zobaczyliśmy trzy spokojne mapy, które trwały około 31 minut. Na pierwszej zwyciężyło niepokonane dotąd Gen.G, pokonując przeciwników 9-3 w zabójstwach. A tytuł MVP mapy otrzymał Chovy. Natomiast na dwóch kolejnych mapach lepsze było T1. Faker i spółka wygrali drugą odsłonę serii 13-8 w eliminacjach, aczkolwiek 7-0 w wieżach. A na ostatniej mapie legendarna formacja zatriumfowała 9-3 w zabójstwach. Za to nagrody MVP tych map zdobyli Keria i Oner. Po tym Gen.G i T1 dalej są liderami z wynikiem 7-1, więc idzie im bardzo dobrze. Znakomicie radzi sobie również Liiv SANDBOX z bilansem 6-2, a w niezłej formie są też DRX i DWG KIA z jednym oczkiem mniej.

Jednak innym zespołom nie idzie tak dobrze i zaczęły się decydować na zmiany oraz wzmocnienia. Do głównego składu Nongshim RedForce dołączyli nowy wspierający oraz jungler. Natomiast Peter wrócił do akademii organizacji, a Dreedy i Effort w niej zostali. To oznacza, że na tych rolach będzie dwóch zawodników. Drugim junglerem został Sylvie z NS.A, który jest wychowankiem organizacji. Za to drugim wspierającym będzie wznawiający karierę SnowFlower. 25-letni gracz zakończył ją po dobrym letnim splicie 2020 roku w tureckim SuperMassive.

Inaczej wygląda to w Hanwha Life Esports. Organizacja zdecydowała się na zamianę strzelców między głównym składem a akademią. W ten sposób SamD dogra ten sezon w koreańskim challenger series, a szansę występu w LCK dostanie Cheoni. Warto też wspomnieć o angażu nowego trenera w akademii Liiv SANDBOX. Dostała go znana starszym fanom europejskiej i koreańskiej sceny persona. Chodzi o Ryu, który w przeszłości grał z Jankosem i Vanderem w H2k-Gaming, a jeszcze wcześniej ogrywał Faker'a Zed'em.