Pierwszy turniej kwalifikacyjny do turnieju Polish Open już się zakończyły. Z awansu do rozgrywek cieszą się formacje Delta Five oraz Fluffy Tail.

Na starcie kwalifikacyjnych zmagań stanęło 40 głodnych sukcesu ekip, wśród których znalazło się między innymi PRIDE, Indictive czy Huawei za burtę – w tej ostatniej drużynie ujrzeliśmy trzech graczy reprezentujących do niedawna barwy Actina PACT. Losowanie drabinki potoczyło się szczególnie niepomyślnie dla zespołu Damiana „defles” Filipowa – „Orły” już w drugim swoim spotkaniu zmierzyły się z Delta Five. Nieprzewidywalność rozgrywek best-of-one w pełni się tutaj objawiła, gdyż to popularny Pan Piotr, czyli SuperAZE, i jego koledzy odnieśli zwycięstwo.

W następnej rundzie, Delta Five stanęła naprzeciwko swoim rywalom z nadchodzących relegacji do Ultraligi – Indictive. Po pierwszej, zdecydowanie wygranej przez SuperAZE'a i spółkę mapie, jednemu z zawodników Indictive zaczął aktualizować się klient gry. Zespół zmuszony był oddać spotkanie walkowerem, zaś Delta Five skorzystała z tego w pełni, pokonując jeszcze przed zabezpieczeniem miejsca w Polish Open ekipę Dzbanów.

Po drugiej stronie drabinki, jak tornado przez kolejne mecze szły dwie ekipy – Fluffy Tail oraz Huawei za burtę. Co ciekawe, w obu tych formacjach występowali byli reprezentanci Actina PACT, toteż bezpośrednie starcie niedawnych kolegów mogło być naprawdę elektryzujące. Kibice zgromadzeni na kanale NVIDIAGeForcePL musieli obejść się jednak smakiem, gdyż Huawei za burtę nie stawiło się w pełnym składzie o wyznaczonej godzinie.

Tym samym, z pierwszego turnieju kwalifikacyjnego do Polish Open awansowały zespoły Delta Five oraz Fluffy Tail i to właśnie one powalczą o pulę nagród wynoszącą 10 tysięcy dolarów. W przyszłym tygodniu wszystkie pozostałe drużyny będą mogły rywalizować o udział w turnieju w drugich rozgrywkach kwalifikacyjnych, do których możecie zapisać się tutaj.