Cztery zaproszone ekipy oraz cztery następne, które wywalczyły udział w Polish Open poprzez otwarte kwalifikacje, już dziś rozpoczną zmagania o 10 tysięcy dolarów.

Przerwę świąteczną umili nam League of Legends na najwyższym krajowym poziomie. Wśród zaproszonych zespołów znajdują się nasi reprezentanci podczas niedawnego European Masters – devils.one, a także odświeżone składy Illuminar Gaming, Wisły Płock oraz brytyjskiego Enclave Gaming, występującego na co dzień w tamtejszym LVP UKLC.

Turniej otworzy spotkanie pomiędzy Wisłą Płock oraz Avia Deceptor. Zawodnicy reprezentujący barwy klubu z Mazowsza z pewnością będą chcieli pokazać kibicom, że stać ich na więcej, niż porażka w pierwszej rundzie fazy play-off Ultraligi. Po tych rozgrywkach, drużyna dokonała dwóch zmian – z zespołem pożegnał się jego filar, Marcin „bucu” Świech, a także Karol „t4nky” Słomka, zaś w ich miejsce pojawili się odpowiednio Kamil „Chosii” Chosa oraz były leśnik dzisiejszych rywali formacji – Szymon „Ben3k” Przygoński. Tuż przed Polish Open, Ben3k opuścił Avia Deceptor, które jest nowym projektem na polskiej scenie. Zdecydowanie najbardziej rozpoznawalnym zawodnikiem ADE jest Patryk „Snoower” Grąbka, który ze wszystkich sił chce zrzucić z siebie łatkę streamera, którą przyczepiają mu kibice.

Następnie, czeka nas najbardziej jednostronne, przynajmniej na papierze, spotkanie, w którym devils.one podejmie drużynę Delta Five. Obie ekipy nie najlepiej wspominają swoje ostatnie występy na Summoner's Rift, lecz ich skala jest zgoła odmienna – podopieczni Adriana „Hatchy” Widery polegli w turnieju European Masters, do którego zakwalifikowali się poprzez wicemistrzostwo Ultraligi, a Delta Five do wyżej wspomnianej ligi się nawet nie dostało w niedawnych rozgrywkach promocyjnych. Zestawiając zespół popularnego Pana Piotra, czyli Piotra „SuperAZE” Prokopa przeciwko reprezentantom najbardziej profesjonalnej organizacji nad Wisłą, ciężko doszukać się pozytywów, na których mogłoby swoją grę oprzeć Delta Five. Jak jednak doskonale wiemy, siła formacji na papierze to nie wszystko, a ekipy lubią zaskakiwać – szczególnie, że Delta Five ma coś do udowodnienia swoim hejterom.

Gdy kurz bitewny po walce devils.one oraz Delta Five już opadnie, na Summoner's Rift wyjdzie pierwsza z międzynarodowych ekip, które biorą udział w Polish Open. Mowa oczywiście o Fluffy Tail, powstałym za inicjatywą byłego wspierającego Actina PACT – Kamila „Syrpy” Pękackiego. Jeden z twórców fenomenu Ravioli Ravioli połączył siły z trzonem bułgarskiej drużyny Random 5, która dość dobrze, pomimo braku awansu z fazy grupowej, zaprezentowała się podczas trwającego European Masters. Ekipę dopełnia inny gracz z bałkańskiej ligi – znany polskim kibicom z występu w Akademii Ultraligi Sebastian „Color” Czyżyk. Naprzeciw polsko-bułgarskiej sklejki stanie jednak godny przeciwnik, gdyż Fluffy Tail przyjdzie się zmierzyć z Illuminar Gaming. Drużyna reprezentująca sztandar z Okiem Horusa poczyniła przed Polish Open kluczowe zmiany, próbując wzmocnić górną część mapy, która podczas zimowych i wiosennych spotkań okazała się być piętą achillesową formacji.

Przed zakończeniem wieczoru czeka nas jeszcze jedno starcie, w którym również ujrzymy jedynie siedmiu Polaków. Zdobywcy piątego miejsca w brytyjskim UKLC, Enclave Gaming, staną w szranki ze zdobywcami piątego miejsca polskiej Ultraligi – PRIDE. Zespoły środka tabeli obu lig nie wystąpią jednak w Polish Open w takich składach, w jakich osiągały bliźniacze rezultaty w rozgrywkach ligowych. O ile jednak pojawienie się w Enclave Krzysztofa „Kackos” Kubziakowskiego to stosunkowo niewielka zmiana, o tyle Orły zdecydowały się na wprowadzenie aż trzech nowych zawodników – Olofa „Flaxxish” Medina, Lukasa „Warden” Lenikasa oraz Pawła „Czekolad” Szczepanika. Dla PRIDE będzie to niewątpliwie pierwszy sprawdzian po Ultralidze, choć skład organizacji będzie ją reprezentował jedynie podczas Polish Open.


Rozgrywki Polish Open rozpoczną się już dziś o godzinie 15:00. Relację ze wszystkich spotkań znajdziecie na kanale NVIDIAGeForcePL w serwisie Twitch.tv, gdzie komentarz zapewnią wam Damian „Nervarien” Ziaja, Łukasz „Leo” Mirek oraz Wojciech „Bezi” Wróbel. Więcej informacji na temat turnieju możecie przeczytać zaś na dedykowanej podstronie Polish Open.