Nieoczekiwany rezultat pierwszego półfinału turnieju Polish Open! Odświeżony skład Illuminar Gaming pokonuje devils.one w niezwykle emocjonującym spotkaniu.

Drugi dzień zmagań w ramach turnieju Polish Open został zainicjowany niezwykle interesującym spotkaniem. W bezpośrednim starciu o miejsce w finale zmierzyły się formacje Illuminar Gaming oraz devils.one. Było to zdecydowanie jedno z najbardziej wyczekiwanych spotkań mistrzostw, których pula nagród wynosi 10 tysięcy dolarów.

Przebieg meczu był bardzo emocjonujący, a nazwanie go jednostronnym byłoby ogromnym nadużyciem, albowiem ostatecznie było nam dane obserwować pełen format best of three. Jego pierwsza odsłona przebiegła po myśli delorda i jego kolegów, którzy pomimo pojedynczych potknięć dopisali na swoje konto pierwszy punkt.

Podopieczni Adriana „Hatchy’ego” Widery nie zamierzali poddać się bez walki, czego dowodem jest druga mapa. Znakomicie poprowadzony etap wyboru postaci, który został kontynuowany świetnymi działaniami na Summoner’s Rift, pozwolił na doprowadzenie do remisu. Przebieg decydującej partii również z początku wskazywał na wyższość „diabełków”, którzy wraz z przebiegiem rozgrywki utracili nad nią kontrolę, ostatecznie pozwalając rywalom na odwrócenie jej losów.

Drugiego finalistę Polish Open poznamy na przestrzeni drugiego półfinału, gdzie w szranki staną ekipy Wisły Płock oraz PRIDE. Transmisja z turnieju dostępna jest na kanale NVIDIAGeForcePL, natomiast za mikrofonami zasiadają Damian „Nervarien” Ziaja, Rafał „RaFeL” Fiodorow oraz Wojciech „Bezi” Wróbel.