Minionego wieczoru poznaliśmy wszystkich półfinalistów turnieju Polish Open. W przeciągu dwóch ostatnich spotkań omawiane grono zostało uzupełnione przez reprezentantów Illuminar Gaming oraz PRIDE.

Zainicjowane wczoraj zmagania w ramach turnieju Polish Open w przeciągu jednego dnia pozwoliły na wyłonienie czterech formacji, które już dziś kontynuują zmagania w ramach półfinałów. Stawka nie jest mała, albowiem pula nagród w turnieju wynosi 10 tysięcy dolarów, a jako honorarium dla zwycięzcy przewidziano jej przeszło połowę.

W przedostatnim spotkaniu ostatniego wieczoru w szranki stanęły ekipy Illuminar Gaming oraz Fluffy Tail. Starcie pomiędzy w pełni polską, a międzynarodową formacją zaczęło się po myśli podopiecznych Veggie’ego, którzy sprawnie dopisali na swoje konto pierwszy punkt w serii do dwóch wygranych map. Zmagania nie miały jednak zakończyć się jednostronnym wynikiem – Syrpy i spółka zdołali doprowadzić do remisu, jednakże rozgrywka decyzyjna po raz kolejny należała do odświeżonego składu iHG.

Inny przebieg meczu mogliśmy obserwować na linii PRIDE oraz Enclave Gaming. Zgodnie z wypowiedzią Damiana „deflesa” Filipowa w udzielonym nam wywiadzie, złożona z różnych narodowości ekipa pokazała pazur w ćwierćfinałowym starciu Polish Open. Ofiarą „Orłów” – choć nie bez emocjonującej potyczki – padła brytyjska formacja pod wodzą Damiana „Wyska” Adamczyka.

Rywalizacja w ramach omawianego turnieju zostanie wznowiona już dziś o godzinie 16:00, kiedy na Summoner’s Rift zawalczą gracze spod szyldu devils.one oraz Illuminar Gaming. Transmisja ze spotkań dostępna jest na kanale NVIDIAGeForcePL, natomiast za mikrofonami zasiadają Damian „Nervarien” Ziaja, Łukasz „Leo” Mirek oraz Wojciech „Bezi” Wróbel.