Wczorajszy dzień przyniósł polskim kibicom sporo radości. Zarówno K1CK Neosurf jak i AGO ROGUE wygrały swoje spotkania.

Drugie najważniejsze rozgrywki w Europie nabierają rozpędu. Pierwsze spotkania fazy grupowej okazały się szczęśliwe dla polskich ekip, jednakże walka cały czas trwa. Jest to jednak pierwszy krok w kierunku awansu do następnej fazy. Pełne wyniki ze wczoraj wyglądają następująco:

  • Spain Movistar Riders 1:0 Germany Schalke 04 Evolution
  • Denmark Team Singularity 0:1 Poland K1CK Neosurf
  • European Union Energypot Wizards 0:1 Germany Mousesports
  • Czech Republic eSuba 0:1 United Kingdom Fnatic Rising
  • France LDLC OL 0:1 Spain Vodafone Giants
  • Poland AGO ROGUE 1:0 Netherlands Defusekids

Choć wczorajsze zwycięstwa napawają optymizmem, to należy pamiętać, że o awans cały czas nie będzie łatwo. K1CK, które pokonało dosyć silne wydawałoby się Team Singularity, dzisiaj stanie przed prawdziwym wyzwaniem. Prowadzona przez Pawła „Delorda” Szablę formacja stanie naprzeciw Movistar Riders. Organizacja ta, której barw w przeszłości bronił między innymi Jakub „Cinkrof” Rokicki, jest wicemistrzem bardzo silnej hiszpańskiej LVP SuperLigi Orange. Ewentualne zwycięstwo praktycznie wprowadziłoby Lucjana „Shlatana” Ahmada i spółkę do następnej fazy. W dobrej sytuacji jest Movistar Riders, w którego składzie występuje Robert „Erdote” Nowak. Po pokonaniu LDLC OL Mistrzowie Hiszpanii mają dzień wolnego przed następnym pojedynkiem. Dzień wolnego mają także zawodnicy AGO ROGUE. Mistrzowie Polski zgodnie z przewidywaniami wygrali z holenderskim Defusekids, a w jutrzejszym starciu z LDLC OL także będą faworytami.

Dzisiejsze starie K1CK Neosurf z Movistar Riders rozpocznie się około godziny 21:00. Wszystkie spotkania wiosennej odsłony European Masters możecie obejrzeć na kanale Polsat Games.