Bardzo rzadko wspomina się o losach Polaków w drugich dywizjach europejskich lig regionalnych. Natomiast w tych grają solidni zawodnicy, którzy nie decydują się na występy tam, by tylko pograć. Nasi są na topie i będą walczyć o awanse wyżej.

🇪🇸 LVP SuperLiga 2nd Division

W drugiej lidze hiszpańskiej gra aktualnie jeden Polak. R4VEN znany jest z występów w Illuminar Gaming oraz Vitality.Bee. Natomiast na ten sezon dołączył do drużyny Case Esports, należącej do brazylijskiego piłkarza Casemiro. Poza Polakiem w składzie znajdują się również tacy zawodnicy jak AHaHaCik oraz Miniduke. Także nie powinno dziwić, że celem jest dominacja oponentów i awans do głównej dywizji Superligi. Na razie wszystko idzie po myśli CASE, gdyż formacja zwyciężyła fazę zasadniczą wiosennego splitu 2nd Division z rekordem 16-2, a w play-offach wygrała 3-0 i 3-2 z Guasones. Latem zaś wygląda to podobnie, choć R4VEN i spółka mają już trzy porażki na koncie i plasują się na drugiej pozycji zaraz za GSNS. Polak jak na razie uzbierał tylko dwa tytuły MVP mapy, ale jest stabilnym punktem zespołu.

🇫🇷 LFL Division 2

We Francji zaś występuje aktualnie dwóch Polaków. Roison wraz z IZI Dream zajął pierwsze miejsce w fazie zasadniczej wiosennego splitu z rekordem 15-3. W fazie pucharowej jednak IZI musiało uznać wyższość Team MCES, przegrywając 2-3 w finale. Za to latem ekipa środkowego znanego z gry w Szacie Maga i Origen BCN, jest na razie na pierwszym miejscu z rekordem 8-2. IZI przegrywało jedynie z Lille Esports i Team MCES. Natomiast Roison zgarnął w tym sezonie już łącznie siedem nagród MVP mapy i jeden tytuł MVP serii. Nieźle spisuje się też Athletec. kubYD i spółka zajmują aktualnie trzecie miejsce w lidze z bilansem 6-4 i oby szło im coraz lepiej.

🇩🇪 Prime League 2nd Division

Na koniec czas napisać coś o lidze z najliczniejszym gronem Polaków. Mistrzem wiosennego splitu drugiej dywizji Prime League po fantastycznej grze została Hertha Berlin. Matislaw i spółka wygrali fazę zasadniczą z bilansem 17-1, a w play-offach zwyciężyli 3-0 z No Need Org w wielkim finale. Natomiast latem idzie im równie świetnie, ponieważ prowadzą w lidze z wynikiem 8-3. Nieco gorzej prezentuje się zaś TT willhaben. W drużynie grają aktualnie behave i Piwek, a w sztabie szkoleniowym znajdują się Vil i dawer. Za to wiosną występował tam również Highway. Wtem TTW uplasowało się na szóstej pozycji w lidze. Natomiast aktualnie również znajdują się na niej. Niestety Ośmiornice przegrały cztery ostatnie spotkania i mają bilans 5-6, ale mam nadzieję, że się odkują.