G2 Esports wraca na europejski piedestał!  Jankos i spółka zdemolowali Rogue w wielkim finale LEC i po ponad roku rozczarowań odzyskują panowanie na Starym Kontynencie.

2021 rok był dla G2 rokiem rozczarowań. Miał być europejski super-team, skłonny dominować nie tylko europejską scenę League of Legends, ale i w końcu zdobyć dla Europy upragnione Mistrzostwo Świata. Późniejsze miesiące brutalnie zweryfikowały ekipę Jankosa, która nie wywalczyła ani jednego tytułu mistrzowskiego LEC, a na dodatek nie poleciała nawet na Worldsy, co zapoczątkowało kadrową rewolucję w szeregach Samurajów.

Jak dobrze pamiętamy miejsce w G2 zachować udało się jedynie Jankosowi oraz Perkzowi. To właśnie wokół nich został zbudowany nowy roster europejskiej formacji. Ten pierwotnie był wręcz wyszydzany, bo umówmy się nicki Broken Blade, Flakked oraz Targames nie znaczyły dotychczas zbyt wiele na najwyższym szczeblu rozgrywek League of Legends w Europie. Dziś wspomniany tercet, pokazał, dlaczego to właśnie na niego postawić zdecydowała się najbardziej utytułowana hiszpańska organizacja.

Finałowy mecz LEC był pokazem siły G2. Wynik 3-0 najlepiej oddaje przebieg całej serii, w której Samuraje były od Rogue zdecydowanie lepsze. Łotrzyki zanotowały niesamowity sezon zasadniczy i pewnie zdobyłyby upragnione mistrzowskie trofeum, gdyby nie nieprawdopodobny progres ekipy Jankosa w trakcie trwania play-offów. Fazę pucharową wicemistrzowie świata z 2019 roku rozpoczęli przecież od porażki 1 do 3 z fnatic, lecz później zapoczątkowali szaloną passę czterech meczów z rzędu bez straty, chociażby jednej gry!

European Union Rogue 0:3 G2 Esports European Union

Zwycięstwo G2 Esports z Rogue oznacza, że Samuraje nie tylko wracają na europejski tron, ale i będą reprezentować nasz kontynent na MSI 2022, które w tym roku odbędzie się w Korei w dniach 10-29 maja.