Wisła Płock Esports ponownie postawiła bardzo ciężkie warunki drużynie Puki Style i doprowadziła do remisu w spotkaniu w ramach piątej kolejki Polskiej Ligi Esportowej.

Pompa Team

Poland Konektiv ‒ Aatrox
Poland Inspired ‒ Kha'Zix
Poland Kashtelan ‒ LeBlanc
Poland Puki style ‒ Kai'Sa
Poland Mystiques ‒ Alistar

vs.

Wisła Płock Esports

Irelia ‒ Raven Poland
Gragas ‒ Bolszak Poland
Talon ‒ Bucu Poland
Ezreal ‒ Elegy Poland
Braum ‒ Dzondzy Poland

Od początku spotkania Wisła Płock starała się wypracować przewagę w górnej części mapy i zapewnić odpowiednią ilość złota dla Ravena. W międzyczasie Pompa starała się przejąć kontrolę nad mapą za pomocą presji ze środkowej alejki, a następnie chcieli zapewnić odpowiednie warunki dla Puki Style do przetrwania do późniejszego etapu spotkania. Elegy grał bardzo agresywnie na dolnej alejce, dzięki czemu był w stanie zapewnić formacji wzmocnienie od piekielnego smoka. Dodatkowo świetna gra Bolszaka sprawiała, że Wisła Płock była w stanie wypracować sobie minimalną przewagę przed środkowym etapem spotkania, dzięki czemu chwilę później Wisła ponownie zgładziła piekielnego smoka. W środkowym etapie spotkania reprezentanci drużyny z Płocka byli w stanie wykorzystać siłę Talona oraz Irelii i zmiażdżyć rywali w walce drużynowej, co dało im olbrzymią przewagę, która ostatecznie pozwoliła im wygrać pierwszą grę.

Wisła Płock Esports

Poland Raven ‒ Jarvan IV
Poland Bolszak ‒ Gragas
Poland Bucu ‒ LeBlanc
Poland Elegy ‒ Ezreal
Poland Dzondzy ‒ Shen

vs.

Pompa Team

Sion ‒ Konektiv Poland
Evelynn ‒ Inspired Poland
Irelia ‒ Kashtelan Poland
Lucian ‒ Puki style Poland
Thresh ‒ Mystiques Poland

Po zmianie stron Pompa nie oddała rywalom Talona, ale ci ponownie postawili na bardzo agresywną kompozycję. Pierwsze minuty gry idealnie układały się po myśli graczy z Płocka, którzy prowadzeni przez Bolszaka byli w stanie zdobywać kolejne zabójstwa. Ostatecznie udana akcja na górnej alejce w wykonaniu Inspireda pozwoliła jego drużynie zniszczyć pierwszą strukturę, dzięki czemu to nagle Pompa Team wyszła na prowadzenie w złocie. Od tego momentu to drużyna Puki Style w pełni kontrolowała przebieg spotkania i przy użyciu odpowiednich rotacji niszczyła kolejne struktury. Gracze Wisły Płock byli spychani coraz głębiej do obrony i w konsekwencji musieli podjąć walkę w celu obrony własnej bazy. W niej Puki Style i Mystiques postawili na swoim i tym samym doprowadzili do remisu.