Jako pierwsi w finałach Polskiej Ligi Esportowej w League of Legends spotkali się reprezentanci PRIDE i Rołg Skład. Ekipa Shlatana nie miała żadnych problemów z pokonaniem swoich oponentów.

Rołg Skład

Poland Kackos – Gangplank
Poland Shlatan – Jarvan IV
Poland Czekolad – Akali
Poland itzRenifer – Xayah
Poland Mystiques – Rakan

PRIDE

Kled – Raven Poland
Gangplank – Kizuro Poland
Le Blanc – Warszii Poland
Kai'Sa – Crykee1 Poland
Galio – Blue45ty Poland

Już w okolicach czwartej minuty Kackos sam wyeliminował Ravena na górnej alei, wykorzystując do tego obydwa czary przywoływacza. W dziesiątej minucie Raven znów upadł, po tym jak zbyt szybko wszedł w swojego przeciwnika, podczas próby ganka od Kizuro. Chwilę później zobaczyliśmy walkę drużynową na dolnej alejce, która z początku wydawała się być wygrana przez PRIDE, lecz szala zwycięstwa przechyliła się na konto Rołg Skład po tym jak Czekolad zdobył potrójne zabójstwo swoją Akali. Gra nawet na chwilę nie zwalniała tempa, gdyż kilkadziesiąt sekund później doszło do bitwy w okolicach Rift Heralda. Tu mogliśmy zobaczyć przewagę wypracowaną przez ekipę Rołg, która w najlepszym momencie przełożyła się na 4.500 złota.

Sprawy mogły odwrócić się w okolicach 20 minuty, gdy Orły wykorzystały zdobytego wcześniej Heralda i zmniejszyli różnicę w złocie aż o dwa tysiące. Ostatnie nadzieję PRIDE błysnęły gdy Rołg Skład podjęło walkę o Barona, a Renifer wykorzystał potencjał swojego czempiona, zdobywając poczwórne zabójstwo. Spotkanie zakończyło się po 27 minutach, a w całym meczu padło aż 37 zabójstw.

PRIDE

Poland Raven – Jax
Poland Kizuro – Elise
Poland Warszii – Syndra
Poland Crykee1 – Lucian
Poland Blue45ty – Leona

Rołg Skład

Kenen – Kackos Poland
Gragas – Shlatan Poland
Irelia – Czekolad Poland
Kai'Sa – itzRenifer Poland
Alistar – Mystiques Poland

Gdy na zegarze wybiła 3:00 minuta, Blue45ty wybrał się na środkową aleję i chciał pomóc swojemu midlanerowi, jednak nie wykorzystali tej okazji. Warszii zdobył pierwszą krew chwilę później, po tym jak na midzie pojawił się jego leśnik. PRIDE wykorzystało moc swojego wspomagającego, zdobywając zabójstwo na dolnej linii w sytuacji dwóch na dwóch. Syndra wypracowywała sobie coraz większą przewagę, co można było zauważyć, gdy Warszii w trakcie sytuacji jeden na dwóch i tak zdołał zdobyć jedno zabójstwo. Pierwsza walka drużynowa wydarzyła się po 13 minucie i można byłoby ją przypisać na konto RS, lecz okazali się zbyt chciwi i po zdobyciu trzech zabójstw zaczęli gonić swoich przeciwników, aż sami oddali trzy życia. Mimo to zdołali podczas tej potyczki zdobyć Rift Heralda, który później pozwolił im wziąć aż dwie wieże na środkowej alei.

W 25 minutcie Rołg Skład rozpoczęło Barona, lecz PRIDE zdemaskowało ten plan. Raven przeteleportował się na flankę i zamknął swoich przeciwników przez co Orły wygrały walkę pięć za zero, zgarniając przy tym wzmocnienie Nashora. Rołg wzięło swoich oponentów na przeczekanie, a PRIDE zainicjowały walkę w 32. minucie i… itzRenifer zaliczył piękne poczwórne zabójstwo, dzięki czemu jego drużyna mogła wziąć Barona. To pozwoliło im wyrównać poziom złota i ostatecznie wygrać spotkanie.

Wszystkie mecze z finałów Polskiej Ligi Esportowej w League of Legends możecie oglądać na kanale Nervariena na platformie twitch.tv. W niedzielę podczas wielkiego finału rozgrywek na transmisji zagości Marcin „Jankos” Jankowski, który zasili grono komentatorskie.