Ostatni mecz drugiej kolejki Polskiej Ligi Esportowej przyniósł nam starcie pomiędzy Pompa Team a Ago Singularity. Ostatecznie zwycięstwo oraz 1200 PLN powędrowało w ręce drużyny Matisława.

Pompa Team

Poland Unknown – Maokai
Poland Cinkrof – Ezreal
Poland Matislaw – Galio
Poland Puki Style – Tristana
Poland Mystiques – Thresh

vs.

Ago Singularity

Darius – kerberos United Kingdom
Rek'Sai – Sezzer Denmark
Cassiopeia – Kroghsen Denmark
Varus – xMatty United Kingdom
Lulu – Shifter Poland

Ostatnim meczem drugiej kolejki League of Legends Polskiej Ligi Esportowej było starcie pomiędzy Ago Singularity a Pompa Team. Rozgrywka zapowiadała się niezwykle emocjonująco; dotychczasowy wynik obu drużyn wskazywał na zwycięstwo.

Akcja w spotkaniu rozgorzała niezwykle szybko. Już w czwartej minucie byliśmy świadkami drużynowej wymiany, w której efekcie na konto Pompy zawędrowały aż trzy zabójstwa w tym First Blood. Kroghsen z kolegami nie pozostali jednak dłużni swoim przeciwnikom i zabrali dwóch z nich do grobu.

Przez kolejne chwile Cinkrof wraz z kolegami znacznie pogłębili swoją przewagę. Zagarniali co raz to większą ilość eliminacji oraz poszczególnych celów mapy. W zaledwie dziesiątej minucie posiadali aż trzy tysiące sztuk złota więcej względem rywali.

Reprezentanci Ago Singualirty pozostawali bezradni w obliczu śmiałej ekspansji Pompy na Summoner's Rift. Wkrótce na konto drużyny Mystiquesa trafił niezwykle ważny stały element gry, czyli Baron Nashor. Cenne ulepszenie było gwoździem do trumny brytyjskiej organizacji, która nie była w stanie stawić czoła nadchodzącemu oblężeniu.

Ago Singularity

United Kingdom kerberos – Cho'Gath
Denmark Sezzer – Rek'Sai
Denmark Kroghsen – Ziggs
United Kingdom xMatty – Xayah
Poland Shifter – Rakan

vs.

Pompa Team

Camille – Unknown Poland
Gragas – Cinkrof Poland
Galio – Matisław Poland
Caitlyn – Puki Style Poland
Thresh – Mystiques Poland

Druga mapa starcia pomiędzy Pompa Team a Ago Singualirty rozpoczęła się po raz kolejny z pozytywnym skutkiem dla Matisława, który zdołał zagarnąć na konto swojej drużyny Pierwszą Krew. Tym razem sukces nie oznaczał jednak łatwej rozgrywki; wczesne chwile starcia pozostawały niezwykle wyrównane.

Na obranie prowadzenia przez jedną z ekip musieliśmy czekać do piętnastej minuty; właśnie wtedy na drodze korzystnych wymian oraz znakomitej kontroli obcjetivów wraz z towarzyszami mógł poszczycić się przewagą w rozgrywce. Drużyna Shiftera jednak nie próżnowała i byli w stanie postawić zdecydowany opór swoim rywalom.

W pewnym momencie rozgrywki doszło do bardzo interesującej sytuacji. Pomimo wzięcia przez Singualirty Barona, to jednak nie byli oni w stanie powstrzymać przeciwników przed znacznym zdemolowaniem własnej bazy. Ostatecznie zakończenie meczu przyniosło kolejne pojawienia się Nashora; fałszywe podejście pod leże stwora w wykonaniu zawodników Pompa Team pozwoliło na dokonanie sprytnego backdoora, podczas którego Unknown wraz z Matisławem zakończyli rozgrywkę.

W nagrodę za odniesienia fenomenalnego zwycięstwa Puki Style wraz z kolegami inkasuje 1200 PLN. Kolejne rozgrywki w ramach Polskiej Ligi Esportowej odbędą się już w następną środę, czyli 18 września. Transmisja ze spotkań niezmiennie odbędzie się na kanale ESPORT NOW w platformie Twitch.TV.