Czwartą kolejkę Polskiej Ligi Esportowej w League of Legends zainicjowało spotkanie pomiędzy Illuminar Gaming a Ravioli Ravioli. Spotkanie, choć z pozoru mogło się wydawać błahostką dla Mistrzów Polski, zostało zwieńczone jednopunktowym remisem.

Ravioli Ravioli

Poland Gricek ‒ Yoric
Poland Vvarion ‒ Xin Zhao
Poland Dawidsonek ‒ Kayle
Poland Lewus ‒ Veigar
Poland Syrpy ‒ Rakan

vs.

Illuminar Gaming

Urgot ‒ IceBeasto Poland
Kha'Zix ‒ Behave Poland
Orianna ‒ Humanoid Czech Republic
Lucian ‒ Woolite Poland
Braum ‒ Delord Poland

Czwartą kolejkę Polskiej Ligi Esportowej zainicjowało spotkanie pomiędzy Ravioli Ravioli a Illuminar Gaming. W zdziwienie wprawiała już faza wyborów oraz wykluczeń, albowiem w rękach Dawidsonka zobaczyliśmy Kayle, natomiast duet dolnej alei złożony z Lewusa i Syrpy’ego wcielił się w kolejno Veigara oraz Rakana. Przebieg rozgrywki rozpoczął się równie emocjonująco – pierwsze minuty starcia pozwoliły Vvarionowi i spółce dokonać kilkukrotnych zagrywek na dole mapy, które kończyły się eliminacjami Woolite’a i Delorda.

Trzeba przyznać, iż Mistrzowie Polski zostali zakończeni nietypowymi pickami przeciwników. Przewaga uzyskana przez Ravioli pozwoliła na zabezpieczenie pojawiających się w leżu zlokalizowanym nieopodal południowej części rzeki smoków. Wkrótce ogrom zdobytych zabójstw w połączeniu z mnogością zniszczonych wież pozwoliło Ravioli na wypracowanie ogromnego zaplecza gospodarczego.

Spotkanie zakończyło się jeszcze przed trzydziestą minutą. Po zapewnieniu dogodnej pozycji drużyna Vvariona zdecydowała się na podjęcie walki z Baronem Nashorem, która w zakończyła się sukcesem. Uzyskując cenne ulepszenie, przystąpili oni do oblężenia bazy wroga – zagranie zakończyło się teamfightem, gdzie ostatecznie Dawidsonek sięgnął po trzykrotne zabójstwo.

Ravioli Ravioli

Poland Dawidsonek ‒ Kayle
Poland VVarion ‒ Rek'Sai
Poland Lewus ‒ Veigar
Poland Gricek ‒ Heimerdinger
Poland Syrpy ‒ Rakan

vs.

Illuminar Gaming

Urgot ‒ IceBeasto Poland
Xin Zhao ‒ Behave Poland
Xerath ‒ Humanoid Czech Republic
Tristana ‒ Woolite Poland
Braum ‒ Delord Poland

Wraz z rozpoczęciem drugiej odsłony starcia podopieczni Hatchy’ego zdecydowali się na zmianę planu rozgrywki. Z uwagi na brak pewności co do wyborów rywala, postawili oni na postacie, które dzięki pasywnej rozgrywce na linii zyskiwały w późnym etapie gry. Mimo wszystko, to jednak do nich należał First Blood, który padł na dolnej alei po szybkiej interwencji ze strony Behave’a na bocie. Niestety, czterysta sztuk złota zasiliło wówczas kieszeń Delorda.

Kolejne minuty obfitowały w zabójstwa, jednakże ich dystrybucja była wyrównana. Podobnie było pod względem celów mapy, jednakże znacznie lepsza farma po stronie przedstawicieli Illuminar Gaming pozwoliła na wypracowanie niewielkiej przewagi pod względem ilości posiadanych sztuk złota. Umocniona przez nich pozycja miała w łatwy sposób zagwarantować im zwycięstwo, jednakże okazało się zupełnie inaczej – strata zaledwie jednego zawodnika dała Ravioli Ravioli możliwość zabezpieczenia Barona Nashora, choć zostało to przypłacone teamfightem, który doprowadził do śmierci niemalże wszystkich graczy występujących na Summoner’s Rift.

Lewus i spółka wykazali się świetnymi umiejętnościami wyłapywania pojedynczych oponentów. Właśnie dzięki temu znaleźli się w dogodnej sytuacji, która pozwoliła na sięgnięcie po Inhibitor. Chęć zniszczenia także Nexusa okazała się jednak zgubna, albowiem defensywa ze strony odrodzonych członków wrogiej drużyny pozwoliła nie tylko odeprzeć atak, lecz także przeprowadzić kończącą kontrofensywę.

Kolejne spotkanie Polskiej Ligi Esportowej przedstawi zmagania pomiędzy Piastem Gliwice Esports a Czeską Husarią. Transmisja z meczu odbędzie się na kanale Nervariena w serwisie Twitch.TV.