Ostatnia kolejka zmagań w ramach Polskiej Ligi Esportowej trwa w najlepsze. W pierwszym spotkaniu wieczoru byliśmy świadkami starcia pomiędzy Illuminar Gaming oraz Team Ascent, natomiast jego ostateczny wynik faworyzował IceBeasto i spółkę.

Illuminar Gaming

Poland IceBeasto ‒ Aatrox
Poland Kikis ‒ Taliyah
Poland Sebekx ‒ Irelia
Poland Woolite ‒ Ezreal
Poland delord ‒ Alistar

vs.

Team Ascent

Karthus ‒ Kubon Poland
Nunu ‒ Bolszak Poland
Talon ‒ Bucu Poland
Varus ‒ Celaver Poland
Braum ‒ Dzondzy Poland

Pierwszym spotkaniem siódmej, a zarazem ostatniej kolejki Polskiej Ligi Esportowej było starcie pomiędzy Illuminar Gaming a Team Ascent. Rywalizacja była niezwykle ważna dla tych drugich, albowiem zdobycie zwycięstwa zapewniłoby im wyjazd na finały podczas mającego miejsce w Kielcach GameON’u.

Pierwsza mapa spotkania bardzo szybko pokazała efekt zmian wprowadzonych w ostatnich aktualizacjach wprowadzonych do League of Legends. Po stronie drużyny Kubona zobaczyliśmy popularny w ostatnich dniach duet Karthusa oraz Nunu. Zagrywka została jednak sprawnie opóźniona za sprawą wejścia zawodników Illuminar Gaming do wrogiej jungli, które poskutkowało zdobyciem aż dwóch wczesnych zabójstw.

Plan Kikisa i spółki na mecz był prosty – jak najbardziej opóźnić zdobywanie złota przez Piewcę Śmierci. Plan ten wypełnili w stu procentach za sprawą świetnych inicjacji walk. W nieciekawej sytuacji był także bucu, który przez cały mecz mierzył się na górnej alei z IceBeasto. Wszelkie wymiany kończyły się korzystnie dla Aatroxa, który wciąż zyskiwał na sile.

Pozbawione junglera Team Ascent w znacznym stopniu utraciło możliwość działania na mapie, co skrzętnie wykorzystywali ich rywale. Na swoje konto dopisali nie tylko szereg zabitych smoków, lecz także znaczną ilość zepchniętych fortyfikacji, wliczając w to także pierwszą zniszczoną w grze wieżę. Ich przewaga pod względem ekonomicznym była duża – w piętnastej minucie posiadali niemalże sześć tysięcy sztuk złota więcej.

Rozgrywka ostatecznie zakończyła się niedługo po pojawieniu się na mapie Barona Nashora. Potężny stwór, pomimo świetnej próby kradzieży ze strony Bolszaka, wsparł swoim ulepszeniem drużynę Woolite’a, przyczyniając się do sprawnego domknięcia pierwszej mapy.

Team Ascent

Poland Kubon ‒ Vladimir
Poland Bolszak ‒ Elise
Poland bucu ‒ Yasuo
Poland Celaver ‒ Ezreal
Poland Dzondzy ‒ Dzondzy

vs.

Illuminar Gaming

Cho'Gath ‒ IceBeasto Poland
Trundle ‒ Kikis Poland
Malzahar ‒ Sebekx Poland
Kalista ‒ Woolite Poland
Braum ‒ delord Poland

Druga odsłona starcia pomiędzy Illuminar Gaming a Team Ascent szybko nabrała rozpędu. W ciągu wczesnych chwil meczu byliśmy świadkami ponad pięciu zabójstw, jednakże ich rozłożenie okazało się korzystne dla Delorda i spółki. Ich przewagę podkreślił także fakt wczesnego zdobycia Ocean Drake’a, który znacznie wspomógł ich regeneracje.

Pierwsze chwile rywalizacji zdecydowanie zdeterminowały, który zespół sięgnie po zwycięstwo. Liczba zabójstw na koncie drużyny Celavera nie była mała, jednakże ich przeciwnicy radzili sobie znacznie lepiej. Ekonomia iHG była dodatkowo ulepszania poprzez znaczną ilość zdobytych wież. Ich kontrola celów mapy wykraczała jednak poza fortyfikację, dzięki czemu posiedli także ulepszenia wszystkich potężnych stworów.

Mecz ostatecznie zakończył się przed trzydziestą minutą, gdy Kikis wraz z kolegami sięgnęli po Barona Nashora. Wzmocnienie połączone z ogromną przewagą pozwoliło na szybkie, a zarazem bezproblemowe zniszczenie Nexusa.

Gracze Illuminar Gaming wypełnili swój cel – zakończyli rozgrywki zasadnicze Polskiej Ligi Esportowej bez utraty choćby jednego punktu. Natomiast już za chwilę zobaczymy starcie pomiędzy Młodzi Esports a Pompa Team. Komentarza na swoim kanale w serwisie Twitch.TV podejmie się Damian „Nervarien” Ziaja przy asyście Łukasza „Leo” Mirka.