Illuminar Gaming bez większych problemów pokonało Wisłę Płock w spotkaniu otwierającym trzecią kolejkę rozgrywek w ramach Polskiej Ligi Esportowej. Tym samym w dalszym ciągu utrzymują pozycję lidera.

 

Illuminar Gaming

Poland IceBeasto ‒ Poppy
Poland Shlatan ‒ Olaf
Czech Republic Humanoid ‒ Syndra
Poland Woolite ‒ Xayah
Poland delord ‒ Alistar

vs.

Wisła Płock Esports

Jayce ‒ Raven Poland
Skarner ‒ Bolszak Poland
Irelia ‒ Bucu Poland
KaiSa ‒ Aven Poland
Braum ‒ Dzondzy Poland

Od początku spotkania to gracze Illuminar Gaming dyktowali warunki spotkania. Shlatan szybko wypracował przewagę na górnej alejce i tym samym sprawił, że Raven kompletnie nie był w stanie wykorzystać potencjału wybranego przez siebie Jayce. Dodatkowo Woolite i Delord pokazali swój pełny wachlarz umiejętności na dolnej alejce i kompletnie zdominowali pojedynek na dolnej alejce. Wisła Płock kompletnie nie była w stanie się pozbierać po przegraniu wczesnego etapu spotkania i pomimo dobrej dyspozycji Buca, już w 15 minucie tracili ponad 5000 sztuk złota do przeciwników. W środkowym etapie gry gracze iHG zaczęli się gubić i nie byli w stanie utrzymać tempa ze wcześniejszego etapu spotkania. Dopiero wygranie walki drużynowej w 27 minucie pozwoliło formacji Humanoida zniszczyć pierwszy inhibitor w tej grze. Chwilę później doprowadzili do kolejnego starcia i ostatecznie Illuminar Gaming zdobyło pierwszy punkt.

Wisła Płock Esports

Poland Raven ‒ Aatrox
Poland Bolszak ‒ Kha'Zix
Poland Bucu ‒ LeBlanc
Poland Aven ‒ Varus
Poland Dzondzy ‒ Leona

vs.

Illuminar Gaming

Urgot ‒ IceBeasto Poland
Lee Sin ‒ Shlatan Poland
Ryze ‒ Humanoid Czech Republic
Ezreal ‒ Woolite Poland
Rakan ‒ ddelord Poland

W drugim spotkaniu ponownie mogliśmy oglądać dominację IceBeasto nad Ravenem. Gracz Illuminar Gaming był w stanie w pełni wykorzystać potencjał wybranego przez siebie Urgota i tym samym mocno popsuł plan na grę przeciwnika. Bolszak kompletnie nie był w stanie wesprzeć swojego kompana i z czasem spotkanie w pełni przekształciło się w dominację w wykonaniu Illuminar Gaming. Już w 15 minucie zwycięzcy ESL Mistrzostw Polski mieli 4000 sztuk złota przewagi nad rywalami. Z czasem spotkanie przerodziło się w kompletną batalię, gdzie co chwilę mogliśmy oglądać kolejne zabójstwa w wykonaniu drużyny Humanoida. Po 28 minutach gry ostatecznie gracze iHG byli w stanie zakończyć spotkanie mając ponad 16000 sztuk złota przewagi nad swoimi przeciwnikami.