Czeska Husaria po zmianach w składzie pokonała Piast Gliwice Esport i tym samym dogoniła w tabeli Polskiej Ligi Esportowej Illuminar Gaming.

Czeska Husaria

Romania Orome ‒ AKali
Czech Republic Jejky ‒ Xin Zhao
Poland Czekolad ‒ Swain
Czech Republic Carrzy ‒ Yasuo
Czech Republic Tarky ‒ Alistar

vs.

Piast Gliwice Esports

Lissandra ‒ Sinmivak Poland
Nocturne ‒ Rybson Poland
Urgot ‒ Rektiv Poland
KaiSa ‒ Dambaj Poland
Braum ‒ Blue45ty Poland

Początek spotkania ułożył się po myśli graczy Piast Gliwice. Dobra akcja Rybsona na dolnej alejce dała jego formacji dwa zabójstwa i tym samym sporą przewagę w złocie. W kolejnych minutach to Husaria zaczęła odrabiać straty, a następnie wyszła na prowadzenie. Udana akcja Czekolada podczas walki o smoka pozwoliła jego drużynie wyjść na jeszcze wyższe prowadzenie w złocie. Piast starał się za wszelką cenę odrobić straty i z tego powodu starali się nadal kontynuować aktywną grę na mapie. To doprowadziło do kolejnych potyczek, w których Czekolad oraz Jejky miażdżyli swoich rywali.

Dopiero od 16 minuty gracze Piasta Gliwice przeszli do gry w ustawieniu 1-3-1 i tym samym byli w stanie zniwelować różnicę w złocie do 2000. Czeska Husaria starała się przejąć kontrolę nad rzeką, ale Piast za wszelką cenę starał się do tego nie doprowadzić. To doprowadziło do licznych walk, z których za każdym razem z minimalną przewagą wychodzili gracze z Czech. Dopiero w 33 minucie drużyna Czekolada zdołała zdobyć wzmocnienie od barona, a chwilę później jego formacja zdobyła pierwszy punkt w tej serii.

Czeska Husaria

Romania Orome ‒ Aatrox
Czech Republic Jejky ‒ Gragas
Poland Czekolad ‒ Galio
Czech Republic Carrzy ‒ Lucian
Czech Republic Tarky ‒ Alistar

vs.

Piast Gliwice Esports

Urgot ‒ Sinmivak Poland
Camille ‒ Rybson Poland
LeBlanc ‒ Rektiv Poland
Xayah ‒ Dambaj Poland
Rakan ‒ Blue45ty Poland

Początek spotkania ponownie układał się po myśli drużyny z Gliwic, ale już przed 10 minutą gry stracili całą swoją przewagę, kiedy to gracze Czeskiej Husarii idealnie skontrowali ich agresywny styl gry na dolnej alejce. Kolejne minuty gry były w pełni kontrolowane przez Czeską Husarię i wszystko wskazywało na to, że Piast Gliwice nie zdoła już powrócić do tego spotkania. Dopiero w środkowym etapie spotkania świetne zagranie Rybsona i Dambaja pozwoliło Piastowi wygrać walkę drużynową. Drużyna Rektiva zbyt szybko poszła w kierunku barona i tym samym doprowadziła do kolejnej walki zespołowej, w której to Czeska Husaria odzyskała kontrolę nad spotkaniem, której już nie oddali i tym samym zakończyli spotkanie.