Letni split wraz z kwalifikacjami regionalnymi zakończył się kilka tygodni temu. Nic więc dziwnego, że na Starym Kontynencie dochodzi do roszad w zespołach. Jako pierwszy dotychczasowy zespół opuścił Choi „Pirean” Jun-sik.

Wraz z utworzeniem League of Legends European Championship do najlepszej ligi Starego Kontynentu zawitały zespoły, których nie mogliśmy obserwować od dawna. Jednym z nich jest SK Gaming, które dołączając do ligi niemal rok temu, pozyskało rdzeń ówczesnego składu Mad Lions, wzbogacając go o dwóch Koreańczyków – Choi „Pireana” Jun-sika oraz Han „Dreams’a” Min-kooka.

Zgodnie z wydanym przez organizację oświadczeniem, dziś drużynę opuścił występujący na środkowej alei Pirean. Z midlanerem wiązane były dość duże nadzieje, albowiem przed podróżą do Europy, zawodnik sprawdził się w północnoamerykańskim LCS-ie, jak i dostał szansę od utytułowanego SK Telecom T1. Jak się jednak okazało w trakcie oficjalnych rozgrywek, SK Gaming nie osiągało zadowalających wyników, dwukrotnie utrzymując się w środku tabeli wyników.

Na chwilę obecną nie wiadomo kto zastąpi Koreańczyka w niemieckiej formacji. Najprawdopodobniej będzie to Janik „Jenax” Bartels, który zajął miejsce Azjaty po siódmym tygodniu letniego splitu LEC. Wówczas zmiana zawodnika środkowej alei umożliwiła przerwanie serii aż sześciu porażek z rzędu.