W ostatniej kolejce Evil Geniuses Academy miało spore problemy. To poskutkowało pierwszą porażką oraz tylko jednym zdobytym oczkiem. Za to teraz ekipa Mystiquesa zmierzy się z głównym rywalami w walce o awans do play-offów, więc będzie się działo.

W pierwszym meczu EG.A podjęło akademię Flyquest. Mystiques i spółka zagrali dwie bardzo słabe mapy. Tylko Tony Top radził sobie dobrze, a reszta drużyny odstawała od przeciwników. jojopyun wypadał fatalnie na tle Triple'a, na środkowej alei. Natomiast dolna alejka przegrywała nawet akcje dwóch na dwóch. Contratz nie miał zbyt dużego pola do popisu, a obie gry trwały tylko 25 minut.

Dzień po tym Geniusze Zła zmierzyli się z ostatnim w tabeli CLG. Pierwsza mapa przebiegła tak jak powinna, czyli ekipa Mystiquesa zdominowała rywali. Polak na Alistarze wraz z jojo na Lulu cały czas wspierali TeamLuke'a grającego Kai'Są, który zadawał masę obrażeń. Jednak dużo gorzej poszła druga mapa. Na niej to akademia Counter Logic Gaming ograło przeciwników. Także znów wracamy do punktu wyjścia, czyli do nierównej formy EG.A.

W innych meczach również się sporo działo. Liderujące 100 Thieves sensacyjnie przegrało z trzecim w lidze Team Liquid. Natomiast czwarte C9 zwyciężyło z szóstym TSM. Evil Geniuses zajmuje piąte miejsce w NA Academy League i w tym tygodniu zmierzy się właśnie z Cloud9 Academy w piątek o godzinie 00:00. A dzień wcześniej zagra z Immortals Academy również o północy. IMT co ciekawe zremisowało trzy spotkania z rzędu i plasuje się na ósmej pozycji w tabeli.