Po sześciu dniach meczowych na pierwszym miejscu znajduje się ex aequo pięć drużyn. Także jest to jeden z najbardziej wyrównanych startów LEC w całej historii. Dziś zaś zobaczymy, ile ekip utrzyma się na prowadzeniu.

Wczoraj w dwóch ostatnich meczach mierzyły się zespoły ze szczytu tabeli letniego splitu LEC 2022. Fnatic w świetnym stylu zdominowało Astralis, a MAD Lions też po jednostronnej grze wygrało z G2 Esports. Choć warto wspomnieć, że w obu spotkaniach ekipy przegrywające się długo broniły i potrafiły wykorzystywać pojedyncze okazje do odbicia się. To jednak było za mało, co dobrze świadczy o LEC. Natomiast po wczoraj aż pięć drużyn plasuje się ex aequo na pierwszym miejscu w lidze. Są to: G2 Esports, Fnatic, Excel Esports, MAD Lions i Rogue. Warto również pochwalić Vitality i Misfits za solidne starcia. Obie formacje zaczęły bardzo słabo ten split i teraz zaczynają się odbijać.

Dziś zaś w większości spotkań łatwo wskazać faworyta. Zwłaszcza w meczach Excel Esports kontra Team BDS i Rogue kontra SK Gaming. RGE i XL to drużyny, które już pokazały, że potrafią od początku do końca zaprezentować dobrą egzekucję swojej kompozycji. Za to BDS i SK to ekipy ze sporymi problemami. U tych pierwszych widać jakieś przebłyski, ale niemiecka formacja gra w osłabieniu, gdyż ze strzelcem ze swojej akademii. Natomiast większość fanów największą uwagę na pewno zwraca na ostatni mecz tego dnia. A w nim G2 Esports zmierzy się z Fnatic. W tym sezonie bezpośredni bilans map obu formacji wynosi 5-4 dla Samurajów. Także bywa różnie, ale jedno jest pewne, możemy spodziewać się wielkich emocji.

Tak prezentuje się terminarz drugiego dnia trzeciej kolejki letniego splitu LEC 2022:

  • 17:00 Team BDS vs Excel Esports
  • 18:00 SK Gaming vs Rogue
  • 19:00 Team Vitality vs Astralis
  • 20:00 Misfits Gaming vs MAD Lions
  • 21:00 G2 Esports vs Fnatic