To już oficjalne! Europa w przyszłym sezonie nie ugości Perkza. Luca Perković powraca na środkową aleję i zasila północnoamerykańskie Cloud9.

Od kilku tygodni społeczność League of Legends żyła plotkami dotyczącymi największej ikony G2 Esports, Luci „Perkza” Perkovicia. Zgodnie z doniesieniami, których źródeł mogliśmy dopatrywać się w portalu Esportmaniacos, dotychczasowy strzelec mistrzów Europy miał opuścić zespół celem dołączenia do jednej z północnoamerykańskich formacji.

Plotki z czasem zaczęły wzbogacać się o szczegóły, a także częściowo spełniać w rzeczywistości. Perkz bowiem opuścił dotychczasowy przyczółek, a w kuluarach mówiło się o powrocie na środkową aleje, a następnie transferze do Cloud9. Zgodnie z wydanym dzisiejszego wieczoru oświadczeniem przekonaliśmy się o prawdziwości pogłosek.

Lecąc za ocean Perković nie ma zamiaru spocząć na laurach. W filmie opublikowanym w mediach społecznościowych organizacji przyznał, że jego celem jest mistrzostwo i wzniesienie regionu na nowy, wyższy poziom. Czy będzie tak w rzeczywistości? Tego dowiemy się z biegiem czasu.

Skład Cloud9 na nadchodzący sezon prezentuje się następująco:

  • Top: Ibrahim „Fudge” Allami
  • Jungle: Robert „Blaber” Huang
  • Mid: Luka „Perkz” Perković
  • Bot: Jesper „Zven” Svenningsen
  • Support: Philippe „Vulcan” Laflamme