Według nieoficjalnych informacji Luka „Perkz” Perković może nie znaleźć się w składzie G2 Esports na przyszły rok. Ma to mieć związek z chęcią ponownej zmiany roli obecnego strzelca G2 Esports.

G2 Esports to obecnie najbardziej utytułowana europejska formacja, która udowodniła tę tezę we wrześniu, zdobywając swoje siódme mistrzostwo Starego Kontynentu. Niestety w tym roku nie udało im się powtórzyć sukcesu na Mistrzostwach Świata League of Legends, które zakończyli na etapie półfinałów przegrywając z Dawmon Gaming. W ubiegłym roku zagrali o mistrzostwo z FunPlus Phoenix, lecz musieli zadowolić się drugim miejscem.

Sukcesy w Europie najwidoczniej nie wystarczyły by utrzymać legendarny skład. Według doniesień Luka „Perkz” Perković nie wystąpi w barwach G2 Esports w przyszłym sezonie LEC. Wszystko za sprawą chęci powrotu na środkową aleję – organizacja rozważała tę opcję, lecz ostatecznie postanowiono oddać midlane w rękach Rasmusa „Capsa” Borregaarda Winthera. Warto wspomnieć, że Perkza i G2 Esports wiąże kontrakt, który kończy się dopiero w listopadzie 2022 roku. Oznacza to, że będzie musiał zostać wypożyczony lub sprzedany za gigantyczną sumę.

Perkz w barwach Gamers2 zakwalifikował się do najlepszej ligi w Europie w 2015 roku. Od tego czasu był jedną z głównych twarzy dywizji League of Legends w hiszpańskiej organizacji. Chorwat jest jednym z ojców sukcesu nie tylko drużyny LoL-a, ale również całej organizacji, która przez lata stała się jedną z największych esportowych podmiotów na całym świecie.